Liga portugalska - 32. kolejka Primeiry Liga: FC Porto - Sporting Lizbona 2-0 (0-0)

15 lipca na Estádio Do Dragão odbył się pojedynek 32. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Porto i Sportinga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Porto 2-0.

M. Marega 90'

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się pierwszy i trzeci zespół Primeiry Liga.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jovane Cabralowi z jedenastki gości. Była to 39. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 49. minucie sędzia przyznał kartkę Aleksowi Tellesowi z Porto. W 54. minucie Gonzalo Plata został zastąpiony przez Francisca Geraldesa.

W 57. minucie kartką został ukarany Pepe, piłkarz Porto.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto w 64. minucie spotkania, gdy Danilo Pereira strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Alex Telles.

Niedługo później trener Porto postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Vítor Ferreira, a murawę opuścił Fábio Vieira. W 73. minucie w jedenastce Sportinga doszło do zmiany. Rafael Camacho wszedł za Stefana Ristovskiego. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w zespole Sportinga doszło do zmiany. Joelson Fernandes wszedł za Jovane Cabrala.

Trener Sportinga postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił obrońcę Eduarda Quaresmę i na pole gry wprowadził napastnika Tiaga Tomása. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Diogo Leite, João Mário, a na ich miejsce weszli Alex Telles, Luis Díaz. W 88. minucie kartkę dostał João Mário, piłkarz gospodarzy.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Porto, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej pierwszej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Moussa Marega. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Otávio.

W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili zawodnicy Porto: Romário Baró, Tiquinho Soares, a na ich miejsce weszli Otávio, Moussa Marega. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację cztery minuty później, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Wilsonowi Manafie i Wendlowi. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Luís Manuel Arantes Maximiano
90′ Wilson Migueis Manafá Jancó
Cristian Alexis Borja González
Chancel Mbemba Mangulu
Sebastian Coates
57′ . Pepe
Eduardo Filipe Quaresma Coimbra Simões78′
49′ 85′ Alex Nicolao Telles
Stefan Ristovski73′
90′ Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Matheus Luiz Nunes
 64′ Luis Helio Pereira Danilo
Marcus Wendel Valle da Silva90′
72′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Andraż Szporar
Mamadou Loum N'Diaye
Jovane Eduardo Borges Cabral39′ 78′
 90′ 90′ Moussa Marega
Gonzalo Jordy Plata Jiménez54′
85′ Luis Fernando Díaz Marulanda
Nuno Alexandre Tavares Mendes
Diogo Meireles Costa
Renan Ribeiro
Tomás do Lago Pontes Esteves
Gonçalo Bernardo Inácio
85′ Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
Luis Neto
72′ Vítor Machado Ferreira
Rodrigo Andrés Battaglia
90′ Romário Manuel Silva Baró
Idrissa Doumbia
90′ Francisco das Chagas Soares dos Santos
Francisco Oliveira Geraldes54′
José Luís Mendes Andrade
Tiago Barreiros de Melo Tomás78′
85′ 88′ João Mário Neto Lopes
Joelson Augusto Mendes Mango Fernandes78′
Fábio Daniel Soares Silva
Rafael Euclides Soares Camacho73′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Sportinga w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.