Liga portugalska - 32. kolejka Primeiry Liga: CS Marítimo Funchal - Rio Ave FC 0-0

W pojedynku 32. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 13 lipca, zespół CS Marítimo zremisował z Rio Ave 0-0. Mecz odbył się na Estádio dos Barreiros w Funchalu.

32. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-07-13 20:00 | Stadion: Estádio dos Barreiros | Arbiter: Cláudio Pereira
CS Marítimo Funchal
Rio Ave FC
0
0

Jedenastka Rio Ave bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 starć jedenastka CS Marítimo wygrała 16 razy i zanotowała 12 porażek oraz 13 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie za Jorge Correę wszedł Edgar Costa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Toni Borevković z jedenastki gości. Była to 45. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Rio Ave wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa Manégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Gelson. Trener CS Marítimo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Erivaldo, a murawę opuścił Milson.

Między 78. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy CS Marítimo: Edgar Costa, Rodrigo Pinho, Pedro Pelágio, na ich miejsce weszli: Bruno Xadas, Getterson, Franck-Yves Bambock. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dioga Figueirasa, Matheusa Reisa, Lucasa Piazóna zajęli: Diego Lopes, Pedro Amaral, Bruno Moreira. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Tarantini z Rio Ave. Była to 90. minuta spotkania.

Matheus Reis de Lima87′
74′ Felício Mendes João Milson
Filipe Augusto Carvalho Souza
7′ Jorge Iván Correa
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini90′
Renê Ferreira dos Santos
Mehdi Taremi
89′ Pedro Henrique Rocha Pelágio
Gustavo Lucas Domingues Piazón88′
Josip Vuković
Jacinto Muondo Dala Gelson46′
88′ Rodrigo Cunha Pereira de Pinho
Nuno Miguel Gomes dos Santos
Charles Marcelo da Silva
Paulo Vítor Fagundes dos Anjos
89′ Franck-Yves Bambock
Pedro Miguel Gaspar Amaral87′
Juan Alberto Mosquera Álvarez
Nelson Monte
88′ Bruno Alexandre Vieira Almeida
Messias Rodrigues da Silva Júnior
88′ Getterson Alves dos Santos
Rúben Filipe dos Santos Vieira de Sousa Gonçalves
7′ 88′ José Edgar Andrade da Costa
Diego Lopes78′
74′ Erivaldo Jorge Paulo Ferreira
Carlos Manuel Cardoso Mané46′
Jefferson Pessanha Agostinho
Leandro da Silva Alves
Diederrick Joel Tagueu Tadjo
Bruno Daniel Pereira Castro Moreira88′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy CS Marítimo żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Zespół CS Marítimo wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.