Reklama

Reklama

Liga portugalska - 32. kolejka Primeiry Liga: CD Santa Clara - CD Aves 3-0 (2-0)

W starciu 32. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 14 lipca, jedenastka Santa Clara wygrała z Aves 3-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Cidade do Futebol w Oeiras.

W  starciu 32. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 14 lipca, jedenastka Santa Clara wygrała  z Aves  3-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Cidade do Futebol w Oeiras.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania drużyna Aves wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz 11 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santa Clara w 21. minucie spotkania, gdy Ze Manuel zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Diogo Salomão.

Reklama

Niedługo później Cryzan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santa Clara, zdobywając kolejną bramkę w 28. minucie spotkania. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Zaidu Sanusi.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Aves nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mariusa Mouandilmadjego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Cláudio Falcão. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Brunonowi Morais z Aves. Była to 55. minuta meczu.

W 66. minucie Lincoln zastąpił Nenégo. W tej samej minucie trener Santa Clara postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Dioga Salomão. Na boisko wszedł Carlos, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 71. minucie boisko opuścili piłkarze Aves: Bruno Lourenço, Ricardo Mangas, a na ich miejsce weszli Rúben Oliveira, José Varela.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santa Clara w 74. minucie spotkania, gdy Carlos strzelił trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Costinha.

Między 82. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Santa Clara: Fábio Cardoso, Zaidu Sanusi, André Ferreira, na ich miejsce weszli: César Martins, João Lucas, Rodolfo Cardoso. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pedro Soaresa, Mehrdada Mohammadiego zajęli: Mohamed Touré, Zidane Banjaqui. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Jeśli drużyna Aves nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Arbiter nie ukarał zawodników Santa Clara żadną kartką, natomiast piłkarzom Aves przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Santa Clara zawalczy o kolejne punkty w Vili do Conde. Jego przeciwnikiem będzie Rio Ave FC. Natomiast 21 lipca SL Benfica Lizbona zagra z zespołem Aves na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL