Liga portugalska - 32. kolejka Ligi Vitalis (2. liga): CD Cova Piedade - Académica de Coimbra 2-0 (1-0)

4 maja na Estádio Municipal José Martins Vieira w Almadzie odbył się mecz 32. kolejki portugalskiej Ligi Vitalis (2. liga) pomiędzy drużynami CD Cova i Académiki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CD Cova 2-0. Spotkanie obejrzało 1 290 widzów.

32. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-05-04 17:00 | Stadion: Estádio Municipal José Martins Vieira | Widzów: 1290 | Arbiter: Fábio Melo
CD Cova Piedade
Académica de Coimbra
2
0
Miguel Rosa 25'
T. Cele 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka CD Cova wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Romário Baldé z Académiki. Była to 10. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Cova w 25. minucie spotkania, gdy Miguel Rosa strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CD Cova.

Drugą połowę drużyna Académiki rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marinha wszedł Femi Balogun. Trener CD Cova postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Ronaldo Tavares, a murawę opuścił Stanley Ejike.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał kartkę André Carvalhasowi z zespołu gospodarzy. W 61. minucie André Carvalhas został zastąpiony przez Boubakary'ego Diarrę. W 66. minucie kartką został ukarany Nelson Pedroso, zawodnik Académiki.

W tej samej minucie trener Académiki postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Davida Teles'a. Na boisko wszedł Hwang Mun Ki, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 74. minucie Ricardo Moura został zmieniony przez Júlia Neivę, co miało wzmocnić jedenastkę Académiki. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miguela Rosę na Ballacka. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom CD Cova: Manconiemu w 81. i Coronasowi w 87. minucie.

Zespół Académiki ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku trafił Thabo Cele.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

José Eduardo Rosa Vale de Castro
81′ Manconi Soriano Mané
David Miguel Delfino Teles66′
 90′ Thabo Cele
Luís Manuel Gonçalves Silva
87′ Pedro Emanuel Moreira de Sousa
Fernando Jose Ribeiro Alexandre
61′ 61′ André Filipe da Silva Carvalhas
Romário Baldé10′
57′ Stanley Ejike Awurum
Mário Rui Correia Tomás46′
Hugo Filipe Pinto Servulo Firmino
Jonathan Josué Rubio Toro
 25′ 79′ Miguel Rosa
Joao Miguel Traquina
Márcio Salomão Brazão Rosa
Júlio Alberto Pereira Neiva74′
61′ Boubakary Diarra
João Daniel Mendes Real
Rodrigo Miguel Forte Paes Martins
Jean Felipe Nogueira da Silva
Danilo Leandro Dias
Joel António Soares Ferreira
79′ Constantino Lopes Vaz
Mun Ki Hwang66′
57′ Ronaldo Rodrigues Tavares
Femi Emmanuel Balogun46′
Leocisio Julio Sami
Diogo Ribeiro

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom CD Cova, a zawodnikom gości wręczył dwie.