Liga portugalska - 32. kolejka Ligi Sagres: Vitoria Guimaraes SC - CD Nacional Funchal 2-2 (1-0)

W pojedynku 32. kolejki portugalskiej Ligi Sagres, który rozegrany został 5 maja, zespół Vitorii zremisował z Nacionalem Funchal 2-2 (1-0). Mecz na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães obejrzało 13 753 widzów.

32. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-05-05 21:00 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Widzów: 13753 | Arbiter: Neves Moreira de Sousa
A. Alhassan 90'

Zespół Nacionalu Funchal przed meczem zajmował 17. pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań drużyna Nacionalu Funchal wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Alhassanowi Wakaso z Vitorii.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Vitorii nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Tozé. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 12. minucie żółtą kartkę dostał Giorgi Arabidze, piłkarz Nacionalu Funchal. W 24. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Alhassan Wakaso, osłabiając drużynę Vitorii. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w czwartej minucie. W 45. minucie żółtą kartkę otrzymał Davidson z zespołu gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vitorii.

Na drugą połowę zespół Nacionalu Funchal wyszedł w zmienionym składzie, za Lazara Rosicia wszedł Felipe Lopes. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu żółtą kartką został ukarany Nuno Campos, zawodnik gości.

W 60. minucie Giorgi Arabidze został zastąpiony przez Diego Barcelosa. Między 64. a 69. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. Kibice Nacionalu Funchal nie mogli już doczekać się wprowadzenia Witiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić João Camacho. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola.

Niedługo później trener Vitorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Pêpê Rodrigues, a murawę opuścił Alexandre Guedes.

Drużyna Nacionalu Funchal ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 78. minucie wynik na 2-0 podwyższył Florent Hanin. Asystę przy golu zaliczył Davidson.

Piłkarze Nacionalu Funchal szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 82. minucie gola kontaktowego strzelił Diogo Coelho. Przy zdobyciu bramki pomagał José Riascos.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na trzy minuty przed zakończeniem spotkania, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Vitorii: Florentowi Haninowi i Dodôwi. W 90. minucie w zespole Vitorii doszło do zmiany. Joseph Amoah wszedł za Mattheusa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Abdullahi Alhassan wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Diogo Coelho.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Daniel Martins Guimarães
87′ Domilson Cordeiro dos Santos
Kalindi Alves de Souza
 78′ 87′ Florent Olivier Sylvain Hanin
Diogo Alexis Rodrigues Coelho  82′
Yordan Hernando Osorio Paredes
Lazar Rosić46′
Pedro Henrique Pereira da Silva
Nuno Vieira Campos60′
90′ Mattheus Andrade Gama de Oliveira
Giorgi Arabidze12′ 60′
 11′ (k.) António José Pinheiro de Carvalho
Abdullahi Ibrahim Alhassan  90′ 64′
4′ 24′ Alhassan Wakaso
Vítor Bruno Rodrigues Gonçalves69′
Diogo Filipe Costa Rocha
José Brayan Riascos Valencia
75′ Alexandre Xavier Pereira Guedes
Okacha Hamzaoui
45′ Davidson da Luz Pereira
Felipe Aliste Lopes46′
90′ Joseph Amoah
Diego de Lima Barcelos60′
75′ Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
Sérgio Romeu Marakis
João Carlos Vilaça Teixeira
Avtandil Ebralidze
Ola John
Witiness Chimoio Joao Quembo72′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Vitorii w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej cztery.

Zespół Vitorii w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.