Liga portugalska - 32. kolejka Ligi Sagres: Os Belenenses SAD - Sporting Lizbona 1-8 (0-2)

W meczu 32. kolejki portugalskiej Ligi Sagres, który rozegrany został 5 maja, drużyna CF Belenenses przegrała wysoko ze Sportingiem 1-8 (0-2). Mecz na Estádio Nacional w Jamor obejrzało 5 209 widzów.

32. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-05-05 18:30 | Stadion: Estádio Nacional | Widzów: 5209 | Arbiter: Jo?o Capela
I. Doumbia 90'

Drużyna Sportinga bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 spotkań drużyna Sportinga wygrała 33 razy i zanotowała pięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w 10. minucie spotkania, gdy Raphinha strzelił pierwszego gola.

W 22. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Muriel osłabiając tym samym drużynę CF Belenenses. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na CF Belenenses jak grom z jasnego nieba, trener w 24. minucie ściągnął z boiska obrońcy Cleyltona, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Guilherme Oliveira. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sporting: Raphinie w 32. i Wendelowi w 44. minucie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Sportinga, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Luiz Phellype. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Bruno Fernandes.

Na drugą połowę drużyna CF Belenenses wyszła w zmienionym składzie, za Dioga Vianę wszedł Matija Ljujić.

Piłkarze CF Belenenses odpowiedzieli strzeleniem gola. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Licá. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy celnym strzałem popisał się Nemanja Gudelj. Sytuację bramkową stworzył Cristian Borja.

W 67. minucie Wendel został zastąpiony przez Idrissę Doumbię. W 69. minucie żółtą kartkę dostał Pierre Sagna, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga w 70. minucie spotkania, gdy Bruno Fernandes zdobył z rzutu karnego czwartą bramkę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole CF Belenenses doszło do zmiany. Kikas wszedł za Licę.

Chwilę później trener Sportinga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Luiza Phellypego. Na boisko wszedł Bas Dost, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Bruno Fernandes ze Sportinga. Asystę przy bramce zaliczył Luiz Phellype.

W 76. minucie w drużynie Sportinga doszło do zmiany. Abdoulay Diaby wszedł za Raphinhę.

Prawie natychmiast Bas Dost wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga, strzelając kolejnego gola w 77. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 zdobytych bramek.

W 84. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Bruno Fernandes ze Sportinga. Bramka padła po podaniu Marcosa Acuny.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia żółtą kartkę otrzymał Matija Ljujić z CF Belenenses.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie wynik ustalił Idrissa Doumbia. Asystę przy bramce zanotował Abdoulay Diaby.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-8.

Viana
22′ Muriel Gustavo Becker
Renan Ribeiro
Zakarya Bergdich
Cristián Alexis Borja González
24′ Jose Cleylton de Morais dos Santos
Sebastian Coates
69′ Pierre Emmanuel Sagna
Nemanja Gudelj  65′
 61′ 72′ Luís Carlos Pereira Carneiro
Raphael Dias Belloli  10′ 32′ 76′
46′ Diogo Viana
Luiz Phellype Luciano Silva  45′ 75′
24′ Guilherme Mata Oliveira
Idrissa Doumbia67′  90′
46′ 87′ Matija Ljujić
Jovane Eduardo Borges Cabral
72′ João Diogo Alves Rodrigues
Abdoulay Diaby76′
Alhassane Keita
Bas Dost75′  77′

Zespół Sportinga zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Piłkarze CF Belenenses dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.