Liga portugalska - 32. kolejka Ligi Sagres: CS Marítimo Funchal - Sporting Braga 1-0 (0-0)

4 maja na Estádio dos Barreiros w Funchalu odbył się pojedynek 32. kolejki portugalskiej Ligi Sagres pomiędzy drużynami CS Marítimo i Sportinga Braga. Mecz zakończył się zwycięstwem CS Marítimo 1-0. Na stadionie zasiadło 5 753 widzów.

4 maja  na Estádio dos Barreiros w Funchalu odbył się pojedynek  32. kolejki portugalskiej Ligi Sagres pomiędzy drużynami CS Marítimo  i Sportinga Braga. Mecz zakończył się zwycięstwem CS Marítimo 1-0. Na stadionie zasiadło 5 753 widzów.

Drużyna Sportinga Braga bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwartą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 50 spotkań drużyna Sportinga Braga wygrała 19 razy i zanotowała 16 porażek oraz 15 remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 32. minucie Edgar Costa został zastąpiony przez Leandra Barrerę.

W 35. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Getterson osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Sportinga Braga postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił obrońcę Pabla i na pole gry wprowadził napastnika Murila, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener CS Marítimo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Rodrigo Pinho, a murawę opuścił Joel. Rodrigo Pinho nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Fransérgio z zespołu gości. Była to 75. minuta starcia.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 36 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania bramkę zdobył Rodrigo Pinho. Asystę zaliczył Zainadine Junior.

W 85. minucie w zespole CS Marítimo doszło do zmiany. Bebeto wszedł za Fabricia Baiana.

Drużyna Sportinga Braga miała 13 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

11 maja drużyna CS Marítimo będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Portimão. Jej rywalem będzie Portimonense SC. Tego samego dnia Boavista FC będzie przeciwnikiem zespołu Sportinga Braga w meczu, który odbędzie się w Porto.