Liga portugalska - 32. kolejka Ligi Sagres: CD Tondela - CD Santa Clara 1-3 (0-1)

W spotkaniu 32. kolejki portugalskiej Ligi Sagres, które rozegrane zostało 5 maja, zespół CD Tondela przegrał z Santa Clara 1-3 (0-1). Mecz na Estádio João Cardoso obejrzało 3 916 widzów.

32. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-05-05 16:00 | Stadion: Estádio João Cardoso | Widzów: 3916 | Arbiter: João Pedro Pinheiro
Guilherme Schettine 66'

Jedenastka CD Tondela przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów jedenastka Santa Clara wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Santa Clara nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Osama Rashid. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Między 26. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Santa Clara.

Kibice CD Tondela nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sergia Penę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić João Pedro. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. Drugą połowę zespół CD Tondela rozpoczął w zmienionym składzie, za Antónia Xaviera wszedł Pité. W 51. minucie Tómané wyrównał wynik meczu z karnego. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Piłkarze Santa Clara odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 66. minucie dającego prowadzenie gola dla zespołu Santa Clara strzelił Guilherme Schettine. Sytuację bramkową stworzył Fábio Cardoso.

W 70. minucie za Martina Chriena wszedł Bruno Lamas. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie CD Tondela doszło do zmiany. Juan Delgado wszedł za Patricka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santa Clara w 76. minucie spotkania, gdy Osama Rashid zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Guilherme Schettine.

Chwilę później trener Santa Clara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Pablo, a murawę opuścił Mamadu Candé. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Sergiowi Penie z jedenastki gospodarzy. Była to 88. minuta spotkania. W 89. minucie w drużynie Santa Clara doszło do zmiany. Malick Evouna wszedł za Guilherme Schettinego.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

João Paulo Lázaro Lucas
46′ João Pedro Almeida Machado
César Henrique Martins
Bruno André Freitas Monteiro
Martin Chrien70′
73′ Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes
Osama Jabbar Shafeeq Rashid  21′ (k.), 76′ 26′
 51′ (k.) António Manuel Fernandes Mendes
Francisco Augusto Neto Ramos
Jhon Eduard Murillo Romaña
Andre Filipe Ukra
46′ António Manuel Pereira Xavier
Bruno José Pavan Lamas70′
46′ Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo
Malick Evouna89′
João Lamine Jaquité
Pablo Diogo Lopes de Lima78′
46′ 88′ Sergio Fernando Pena Flores
Thiago Santos Santana
73′ Juan Antonio Delgado Baeza
. Ze Manuel

Zespół CD Tondela zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze CD Tondela otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.