Liga portugalska - 31. kolejka Primeiry Liga: Os Belenenses SAD - Moreirense FC 0-1 (0-0)

W meczu 31. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 11 lipca, jedenastka CF Belenenses przegrała z Moreirense 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Cidade do Futebol w Oeiras.

Nuno Santos 50'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania zespół CF Belenenses wygrał 10 razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Tiago Esgaio z CF Belenenses. Była to 32. minuta starcia.

W 49. minucie Licá zastąpił Ediego Semeda.

Na początku drugiej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Nuno Santos dla zespołu Moreirense. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Pedro Nuno.

W 61. minucie sędzia przyznał kartkę Nunowi Henriquemu z jedenastki CF Belenenses. W 64. minucie w zespole CF Belenenses doszło do zmiany. Diogo Calila wszedł za Tiaga Esgaia. W tej samej minucie trener CF Belenenses postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Alhassane Keita, a murawę opuścił Marco Matias.

W 71. minucie w jedenastce Moreirense doszło do zmiany. Gabrielzinho wszedł za Luthera Singha. Trener Moreirense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bilela Aouacherię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Pedro Nuno. Między 74. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Moreirense: Nuno Santos, Alex Soares, Djavan, na ich miejsce weszli: Fábio Pacheco, Ibrahima Camará, João Aurélio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Zandera Cassierry, Nuna Henriquego zajęli: Robinho, Salo.

Od 81. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Moreirense i jedną drużynie przeciwnej. W dziewiątej minucie doliczonego czasu pojedynku sędzia wskazał na wapno, ale Nuno Coelho spudłował fatalnie. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Minutę później arbiter pokazał kartkę Salowi, piłkarzowi CF Belenenses.

Djavan da Silva Ferreira87′
90′ (k.) Nuno Miguel Prata Coelho
Anthony D'Alberto
Rúben Alexandre Rocha Lima
Lazar Rosić
89′ Manuel Luís da Silva Cafumana
Pedro Nuno Fernandes Ferreira71′
32′ 64′ Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
Alexandre Miguel Barros Soares87′
Thibang Sindile Theophilus Phete
Filipe Miguel Barros Soares
61′ 78′ Nuno Henrique Pina Nunes
Manconi Soriano Mané
64′ Marco André da Silva Lopes Matias
Nuno Miguel Valente Santos  50′ 74′
78′ Zander Mateo Cassierra Cabezas
Fábio Gonçalves Abreu81′
49′ Luís Carlos Pereira Carneiro
Ibrahima Camará87′
64′ Diogo dos Santos Cabral
Fábio José Ferreira Pacheco74′
Sphephelo S'Miso Sithole
Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho71′
78′ 90′ Gonçalo Alexandre Domingues Agrelos
Bilel Aouacheria71′
64′ Alhassane Keita
Ânderson Miguel da Silva
78′ Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira
Luís Miguel Vieira Babo Machado
49′ Edi Maurício Sanches Semedo

Jeśli drużyna CF Belenenses nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy CF Belenenses obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.