Liga portugalska - 31. kolejka Primeiry Liga: CD Tondela - FC Porto 1-3 (0-0)

W meczu 31. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 9 lipca, drużyna CD Tondela przegrała z Porto 1-3 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estádio João Cardoso.

31. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-07-09 20:15 | Stadion: Estádio João Cardoso | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
Fábio Vieira 90'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 38. minucie za Sergia Oliveirę wszedł Danilo Pereira.

W 41. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jesusa Coronę z Porto, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Ricarda Alvesa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie bramkę zdobył Danilo Pereira. Przy strzeleniu gola pomógł Alex Telles.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jaquitégo z CD Tondela, a w 59. minucie Aleksa Tellesa z drużyny przeciwnej. Trener CD Tondela postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika João Pedra i na pole gry wprowadził napastnika Jhona Murilla, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Porto, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie wynik na 0-2 podwyższył Moussa Marega. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jesus Corona.

W 68. minucie w drużynie Porto doszło do zmiany. Fábio Vieira wszedł za Aleksa Tellesa. W tej samej minucie trener Porto postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Luis Díaz, a murawę opuścił Tiquinho Soares. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Andrésa Uribego, piłkarza gości. Bramkę na 1-2 w 77. minucie z rzutu karnego zdobył Ronan.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w zespole Porto za Andrésa Uribego wszedł Diogo Leite, a w jedenastce CD Tondela Jonathan Rubio zmienił Tomislava Štrkalja. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie starcia, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Antóniowi Xavierowi i Moussie Maredze.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto w 90. minucie spotkania, gdy Fábio Vieira strzelił z karnego trzeciego gola. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Agustín Federico Marchesín
45′ Ricardo Miguel Martins Alves
Wilson Migueis Manafá Jancó
Fahd Moufi
Chancel Mbemba Mangulu
Philipe Sampaio Azevedo
. Pepe
68′ Yohan Tavares
Alex Nicolao Telles59′ 68′
61′ João Pedro Almeida Machado
Otávio Edmilson da Silva Monteiro
69′ Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo
Sergio Oliveira38′
José Luis García Vayá
Andrés Mateus Uribe Villa71′ 84′
49′ João Lamine Jaquité
Moussa Marega  64′ 90′
84′ Jonathan Josué Rubio Toro
Francisco das Chagas Soares dos Santos68′
68′ Richard Alexandre Birkheun Rodrigues
Jesus Corona41′
Diogo Miguel Oliveira Silva
Diogo Meireles Costa
69′ Filipe Ferreira
Tomás do Lago Pontes Esteves
João Paulo Marques Gonçalves
Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite84′
Tiago Melo Almeida
Luis Helio Pereira Danilo38′  47′
Pedro Augusto Borges da Costa
Fábio Daniel Ferreira Vieira68′  90′ (k.)
68′  77′ (k.) Ronan David Jerônimo
Vítor Machado Ferreira
61′ Jhon Eduard Murillo Romaña
Luis Fernando Díaz Marulanda68′
68′ 90′ António Manuel Pereira Xavier
José Luís Mendes Andrade
84′ Tomislav Štrkalj
Fábio Daniel Soares Silva

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Porto, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Porto wymieniła czterech zawodników.