Liga portugalska - 31. kolejka Primeiry Liga: CD Aves - Vitória Setúbal FC 1-0 (1-0)

8 lipca na Estádio Clube Desportivo das Aves w Vili dasie Aves odbyło się spotkanie 31. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Aves i Setúbal FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Aves 1-0.

31. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-07-08 22:15 | Stadion: Estádio Clube Desportivo das Aves | Arbiter: João Bento
CD Aves
Vitória Setúbal FC
1
0
M. Mohammadi 4'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Setúbal FC wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Mehrdad Mohammadi dla zespołu Aves. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Oumara Diakhitégo, zawodnika gospodarzy. W siódmej minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Między 15. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Aves.

Na drugą połowę drużyna Setúbal FC wyszła w zmienionym składzie, za Nuna Valentego, Artura Jorgego weszli André Sousa, Alex. W 55. minucie Khalid Hachadi został zmieniony przez Mathiolę.

W 59. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Mathioli z Setúbal FC. Po chwili trener Setúbal FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Leandrinho, a murawę opuścił Hildeberto Pereira. W 74. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Oumar Diakhité z Aves i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w szóstej minucie.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Setúbal FC doszło do zmiany. Tòfol Montiel wszedł za José Semeda. W 80. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Silvio osłabiając zespół Setúbal FC. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 41. minucie. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Aves doszło do zmiany. Estrela wszedł za Reka Silvę.

Trener Aves wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Zidane Banjaquiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mehrdad Mohammadi. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Rúben Macedo, Pedro Soares, Bruno Morais, a na ich miejsce weszli José Varela, Marius Mouandilmadji, Rúben Oliveira. Minutę później żółtą kartkę obejrzał Zidane Banjaqui z drużyny gospodarzy.

Bruno Batista Pereira Pires
44′ Jaílson de Lima Araújo
Artur Jorge Marques Amorim15′ 46′
6′ 74′ Oumar Diakhité
Jubal Rocha Mendes Júnior
Afonso Mendes Ribeiro de Figueiredo
Manuel Silvio41′ 80′
Cláudio Falcão Santos
Nuno Daniel Costeira Valente 7′ (k.) 46′
16′ 90′ Rúben Alexandre Gomes Oliveira
Éber Henrique Ferreira de Bessa
90′ José Carlos Moreira Varela
José Vítor Moreira Semedo79′
90′ Marius Mouandilmadji
Hildeberto José Morgado Pereira66′
 4′ (k.) 85′ Mehrdad Mohammadi Kashmarzi
Khalid Hachadi55′
84′ Miguel Gonçalves Silva
Braian Ezequiel Mansilla
Fábio Szymonek
João Nuno Figueiredo Valido
90′ Bruno Miguel Araújo Morais
André Martins de Sousa46′
Cláudio Rafael da Veiga Vieira Tavares
Joao Meira
85′ 90′ Zidane Agustini Banjaqui
Leandro Cordeiro de Lima Silva Leandrinho66′
Bruno Miguel Ponces Lourenço
Rodrigo Antonio Mathiola55′ 59′
84′ Valdomiro Tualungo Paulo Lameiras
Cristóbal Montiel Rodríguez79′
Kelvin Owusu Boateng
Leandro Vilela Sales Teixeira
90′ Pedro Augusto Ferreira Soares
Alexandre Henrique Gonçalves de Freitas46′
90′ Rúben Daniel Fonseca Macedo

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Aves w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.