Liga portugalska - 31. kolejka Primeiry Liga: Boavista FC - CS Marítimo Funchal 0-1 (0-1)

W starciu 31. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 8 lipca, zespół Boavisty przegrał z CS Marítimo 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Estádio do Bessa Século XXI w Porto.

J. Tagueu 27'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków zespół CS Marítimo wygrał 17 razy i zanotował 13 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CS Marítimo w 27. minucie spotkania, gdy Diederrick Tagueu strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Milson.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Boavista: Ricardowi Coście w 37. i Fabianowi w 41. minucie. W 44. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Fabiano z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 41. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CS Marítimo.

Drugą połowę drużyna Boavisty rozpoczęła w zmienionym składzie, za Heriberta Tavaresa wszedł Lucas Tagliapietra. W 65. minucie Alberto Bueno został zastąpiony przez Mateusa.

Kibice Boavisty nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yusuphę Njie. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Marlon Xavier. Niedługo później trener CS Marítimo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Getterson, a murawę opuścił Diederrick Tagueu. W 85. minucie boisko opuścili piłkarze CS Marítimo: Jorge Correa, Rodrigo Pinho, a na ich miejsce weszli Bruno Xadas, Milson.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Franckowi-Yvesowi Bambockowi z zespołu gości. Była to 90. minuta pojedynku. W drugiej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Paulinho osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. Dwie minuty później w zespole CS Marítimo doszło do zmiany. Erivaldo wszedł za Nanu.

Amir Abedzadeh
41′ 44′ Fabiano Leismann
Fábio Diogo Agrela Ferreira
65′ Marlon Rodrigues Xavier
Zainadine Abdula Chavango Júnior
72′ Yaw Ackah
Eulânio Ângelo Chipela Gomes90′
Rui Filipe Caetano Moura
Renê Ferreira dos Santos
37′ Miguel Ricardo Costa
Dejan Kerkez
90′ Paulo Lucas Santos de Paula
Felício Mendes João Milson85′
65′ Cassiano Dias Moreira
Franck-Yves Bambock90′
Gustavo Affonso Sauerbeck
Pedro Henrique Rocha Pelágio
46′ Heriberto Moreno Borges Tavares
Bruno Alexandre Vieira Almeida85′
65′ Alberto Bueno Calvo
Diederrick Joel Tagueu Tadjo  27′ 77′
Rafael Wihby Bracali
Charles Marcelo da Silva
46′ Lucas de Lima Tagliapietra
Jorge Iván Correa85′
Gustavo Alfonso Dulanto Sanguinetti
Juan Alberto Mosquera Álvarez
Idrissa Mandiang
Josip Vuković
72′ Tomás Mascarenhas Lemos Reymão Nogueira
Getterson Alves dos Santos77′
65′ Fernando David Cardozo Paniagua
José Edgar Andrade da Costa
65′ Mateus Galiano da Costa
Erivaldo Jorge Paulo Ferreira90′
65′ Yusupha Njie
Rodrigo Cunha Pereira de Pinho85′
Nikola Stojiljković
Jefferson Pessanha Agostinho

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz dwie czerwone zawodnikom Boavisty, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Boavisty w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.