Liga portugalska - 31. kolejka Ligi Vitalis (2. liga): Leixoes SC - Académica de Coimbra 1-1 (1-0)

27 kwietnia na Estádio do Mar w Matosinhos odbył się mecz 31. kolejki portugalskiej Ligi Vitalis (2. liga) pomiędzy drużynami Leixoes i Académiki. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 826 widzów.

Fernando Alexandre 48'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć zespół Leixoes wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał André Ceitilowi z jedenastki gospodarzy. Była to 29. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leixoes w 35. minucie spotkania, gdy Derick Poloni strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Leixoes.

Na drugą połowę zespół Académiki wyszedł w zmienionym składzie, za Hwang Mun Ki wszedł Brendon. Kibice Académiki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rekę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ricardo Dias. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola.

Drużyna Leixoes niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 13 minut, jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Fernando Alexandre. W następstwie utraty gola trener Leixoes postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił obrońcę André Ceitila i na pole gry wprowadził napastnika Amine Oudrhiriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 69. minucie Hugo Almeida zastąpił Dioga Ribeira. Między 76. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Ricardo Samuel Cruz Moura
29′ 56′ André Filipe Castanheira Ceitil
Jefferson Yuri de Sousa Matias
Matheus de Mello Costa
Nelson Miguel Martins Pedroso
Jorge Fernando dos Santos Silva
José Eduardo Rosa Vale de Castro
 35′ 81′ Derick Theodoro Santos Poloni
Ricardo Dias46′
76′ Pedro Filipe Tinoco Monteiro
Romário Baldé
73′ Erivaldo Jorge Paulo Ferreira
Luís Manuel Gonçalves Silva46′
73′ Gaston Camara
Rúben Filipe Oliveira Saldanha
56′ Amine Oudrhiri Idrissi
Femi Emmanuel Balogun
81′ 89′ Filipe Ribeiro Nascimento
Mário Rui Correia Tomás
Roniel da Silva Costa
Diogo Ribeiro69′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Académiki wręczył jedną.