Liga portugalska - 31. kolejka Ligi Vitalis (2. liga): CD Mafra - CD Cova Piedade 1-0 (0-0)

W meczu 31. kolejki portugalskiej Ligi Vitalis (2. liga), który rozegrany został 27 kwietnia, jedenastka Mafry wygrała z CD Cova 1-0 (0-0). Mecz na Estádio Municipal de Mafra obejrzało 701 widzów.

31. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-04-27 17:00 | Stadion: Estádio Municipal de Mafra | Widzów: 701 | Arbiter: João Bento
CD Mafra
CD Cova Piedade
1
0
Bruninho 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Mafry wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Manconiego z CD Cova, a w 45. minucie Rucę z drużyny przeciwnej.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CD Cova: André Carvalhasowi w 50. i Allefowi w 54. minucie.

W tej samej minucie jedynego gola z karnego strzelił Bruninho dla jedenastki Mafry. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 60. minucie André Carvalhas zastąpił Ronalda Tavaresa. W 63. minucie w drużynie Mafry doszło do zmiany. Juary wszedł za Miguela Lourença. Trener Mafry wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Viníciusa Tanquego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Flávio Silva.

Trener CD Cova postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Manconiego i na pole gry wprowadził napastnika Miguela Rosę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Ballack został zmieniony przez Danila Diasa, co miało wzmocnić zespół CD Cova. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harramiza na Gonçala Abreu. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Willyana z CD Cova, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia João Godinha z drużyny przeciwnej.

CD Mafra
90′ João Nuno Lobo Godinho
Joyce Francesco Anacoura
Rúben Diogo Francisco Freitas
Allef Bessa Nunes54′
Hugo Ricardo Lavinas Castro Mendonça Ventosa
Willyan da Silva Rocha83′
63′ Miguel Martelo Lourenço
Evaldo dos Santos Fabiano
José Tiago Almeida Martins
Manconi Soriano Mané34′ 81′
45′ Rui Pedro Coimbra Chaves
Boubakary Diarra
Carlos Miguel Pereira Fernandes
Pedro Emanuel Moreira de Sousa
Rui Miguel Pereira Gonçalves
André Filipe da Silva Carvalhas50′ 60′
82′ Harramiz Quieta Ferreira Soares
Stanley Ejike Awurum
 54′ (k.) Bruno Filipe Lopes Correia
Constantino Lopes Vaz81′
74′ Flávio António Silva
Hugo Filipe Pinto Servulo Firmino
Nuno Miguel Gomes Silva
Márcio Salomão Brazão Rosa
63′ Juary Martinho Soares
Yan Victor Silva Paixão
Guilherme Filipe Salgado Ferreira
Rodrigo Miguel Forte Paes Martins
Sérgio Fontes Silva
Danilo Leandro Dias81′
82′ Gonçalo Nuno da Silva Abreu
Ronaldo Rodrigues Tavares60′
74′ Vinicius Rodolfo de Souza Oliveira
Miguel Rosa81′
João Diogo Marques Paredes
Leocisio Julio Sami

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.