Liga portugalska - 31. kolejka Ligi Sagres: Sporting Lizbona - Vitoria Guimaraes SC 2-0 (1-0)

W pojedynku 31. kolejki portugalskiej Ligi Sagres, który rozegrany został 27 kwietnia, zespół Sportinga wygrał z Vitorią 2-0 (1-0). Mecz na Estádio José Alvalade w Lizbonie obejrzało 44 107 widzów.

31. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-04-27 19:00 | Stadion: Estádio José Alvalade | Widzów: 44107 | Arbiter: Rui Costa
Sporting Lizbona
Vitoria Guimaraes SC
2
0
Raphinha 39'
Luiz Phellype 51'

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą trzecia i szósta drużyna Ligi Sagres.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Jedenastka Sportinga wygrała aż 30 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Sportinga w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Raphinha. Asystę zaliczył Bruno Fernandes.

Jedyną kartkę w meczu dostał Alhassan Wakaso z zespołu gości. Była to 42. minuta spotkania. W czwartej minucie doliczonego czasu Rafa został zmieniony przez Florenta Hanina. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sportinga.

Drużyna Vitorii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie wynik na 2-0 podwyższył Luiz Phellype. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. Bramka padła po podaniu Raphinhy.

W 52. minucie w drużynie Vitorii doszło do zmiany. Alexandre Guedes wszedł za Olę John. Niedługo później trener Vitorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Pêpê Rodrigues, a murawę opuścił Joseph Amoah. W tej samej minucie trener Sportinga postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Abdoulaya Diaby'ego wszedł Cristian Borja, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Joseph Amoah67′
85′ Marcus Wendel Valle da Silva
Alhassan Wakaso42′
 39′ Raphael Dias Belloli
Diogo Filipe Costa Rocha
 51′ 89′ Luiz Phellype Luciano Silva
Davidson da Luz Pereira
67′ Abdoulay Diaby
Ola John52′
Romain Jules Salin
Douglas Renato de Jesus
Tiago Abiola Delfim Almeida Ilori
Frederico André Ferrão Venâncio
67′ Cristián Alexis Borja González
Florent Olivier Sylvain Hanin45′
Bruno Gaspar
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues67′
85′ Miguel Mariz Luís
João Carlos Vilaça Teixeira
89′ Jovane Eduardo Borges Cabral
Hélder José Castro Ferreira
Pedro David Rosendo Marques
Alexandre Xavier Pereira Guedes52′

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Zespół Sportinga zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Vitorii przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.