Liga portugalska - 31. kolejka Ligi Sagres: Rio Ave FC - FC Porto 2-2 (0-2)

26 kwietnia na Estádio do Rio Ave Futebol Clube w Vili do Conde odbyło się spotkanie 31. kolejki portugalskiej Ligi Sagres pomiędzy drużynami Rio Ave i Porto. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Pojedynek obejrzało 7 532 widzów.

31. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-04-26 21:30 | Stadion: Estádio do Rio Ave Futebol Clube | Widzów: 7532 | Arbiter: A. Soares Dias
M. Marega 22'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Yacine Brahimi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto , zdobywając bramkę w 18. minucie meczu. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Otavinho.

W 21. minucie żółtą kartkę otrzymał Moussa Marega z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porto w 22. minucie spotkania, gdy Moussa Marega strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Juniowi, zawodnikowi Rio Ave. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 69. minucie Bruno Moreira został zastąpiony przez Ronana. Kibice Rio Ave nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikolę Jambora. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Tarantini. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola.

W 76. minucie Yacine Brahimi został zmieniony przez Wilsona Manafę, co miało wzmocnić zespół Porto. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gabrielzinha na Jocę. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Nikola Jambor z Rio Ave. Była to 80. minuta pojedynku.

Piłkarze Rio Ave w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Nuno Santos.

Drużyna Porto krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko sześć minut, ponieważ zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Ronan. W doliczonej czwartej minucie spotkania czerwoną kartkę obejrzał Nikola Jambor, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Felipe Augusto de Almeida Monteiro
38′ Junio Ricardo da Rocha
Eder Gabriel Militao
Afonso Mendes Ribeiro Figueiredo
. Pepe
Filipe Augusto Carvalho Souza
Alex Nicolao Telles
69′ Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
Otávio Edmilson da Silva Monteiro87′
69′ Bruno Daniel Pereira Castro Moreira
Luis Helio Pereira Danilo
82′ Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho
Hector Herrera
Jacinto Muondo Dala Gelson
Moussa Marega  22′ 21′
 84′ Nuno Miguel Gomes dos Santos
Chancel Mbemba Mangulu
82′ Jorge Samuel Figueiredo Fernandes
Maxi Pereira
69′ 80′ 90′ Nikola Jambor
Bruno Xavier Almeida Costa87′
Carlos Alberto Carvalho da Silva Junior
Óliver Torres Munoz
69′  90′ Ronan David Jerônimo
Francisco das Chagas Soares dos Santos86′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Porto pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.