Liga portugalska - 31. kolejka Ligi Sagres: Portimonense SC - CD Feirense 1-0 (1-0)

W pojedynku 31. kolejki portugalskiej Ligi Sagres, który rozegrany został 27 kwietnia, drużyna Porimonense wygrała z Feirense 1-0 (1-0). Mecz na Estádio Municipal de Portimão w Portimão obejrzało 2 540 widzów.

31. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-04-27 16:30 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Widzów: 2540 | Arbiter: Jo?o Capela
Portimonense SC
CD Feirense
1
0
Bruno Tabata 37'

Drużyna Feirense przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 starć zespół Porimonense wygrał 11 razy i zanotował osiem porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Jadson z Porimonense. Była to 17. minuta starcia.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tiago Gomes osłabiając tym samym zespół Feirense.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Porimonense w 37. minucie spotkania, gdy Bruno Tabata strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aylton Morte.

W 45. minucie arbiter wyrzucił z boiska Ayltona Morte'a z Porimonense. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porimonense.

Drugą połowę zespół Feirense rozpoczął w zmienionym składzie, za Crisa wszedł João Silva. W 53. minucie w drużynie Porimonense doszło do zmiany. Dener wszedł za Lucasa Fernandesa.

W 65. minucie José Valencia zastąpił Mateusa Andersona. Trener Feirense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Stivana Petkova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Luís Machado. Niedługo później trener Porimonense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Ruster, a murawę opuścił Jackson Martinez.

W 86. minucie żółtą kartkę obejrzał Pedro Sá z zespołu gospodarzy. W samej końcówce meczu w drużynie Porimonense doszło do zmiany. Emmanuel Hackman wszedł za Paulinha. W drugiej połowie nie padły bramki.

Flavio da Silva Ramos
17′ Jadson Cristiano Silva de Morais
Tiago Henrique Damil Gomes32′
Vítor Tormena de Farias
Tiago Manuel Oliveira Mesquita
 37′ Bruno Vinícius Souza Ramos
Tiago Silva
86′ Pedro Miguel Cunha Sá
Bruno Cristiano Conceição Carvalho Santos46′
53′ Lucas Fernandes da Silva
Elvis Manuel Monteiro Macedo
89′ Paulo Henrique Soares dos Santos
Edson Rodrigues Farias
81′ Jackson Martinez
José Adolfo Valencia Arrechea65′
45′ Aylton Filipe Boa Morte
Luís Miguel Vieira Babo Machado74′
Shuichi Gonda
André Campos Moreira
89′ Emmanuel Hackman
Vítor Bruno Ramos Gonçalves
Felipe Francisco Macedo
Philipe Sampaio Azevedo
53′ Dener Gomes Clemente
Ali Ahmed Ali Mohamed Ghazal
Wellington Nascimento Carvalho
João Pedro Pereira Silva46′
Paulo Henrique Pereira da Silva
Stivan Petkov74′
81′ Ruster Santos D'ajuda
Mateus Anderson Veloso Sousa65′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną czerwoną.