Liga portugalska - 31. kolejka Ligi Sagres: CS Marítimo Funchal - CD Tondela 2-0 (1-0)

W spotkaniu 31. kolejki portugalskiej Ligi Sagres, które rozegrane zostało 28 kwietnia, jedenastka CS Marítimo wygrała z CD Tondela 2-0 (1-0). Mecz na Estádio dos Barreiros w Funchalu obejrzało 5 873 widzów.

31. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-04-28 16:00 | Stadion: Estádio dos Barreiros | Widzów: 5873 | Arbiter: Hugo Miguel
CS Marítimo Funchal
CD Tondela
2
0
Edgar Costa 33'
J. Correa 83'

Zespół CD Tondela przed meczem zajmował 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna CS Marítimo wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CS Marítimo w 33. minucie spotkania, gdy Edgar Costa zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CS Marítimo.

Drugą połowę jedenastka CS Marítimo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Rúbena Ferreirę wszedł Bebeto. W 60. minucie António Xavier zastąpił Pitégo.

W tej samej minucie trener CD Tondela postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Sergio Pena, a murawę opuścił João Pedro. W 71. minucie Patrick został zmieniony przez Juana Delgadę, co miało wzmocnić drużynę CD Tondela. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renê'a na Josipa Vukovicia. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CS Marítimo: Jorge Correi w 75. i Douglasowi Grollemu w 77. minucie.

Zespół CD Tondela ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 83. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Jorge Correa. Asystę zanotował Josip Vuković.

W samej końcówce starcia w zespole CS Marítimo doszło do zmiany. Pedro Pelágio wszedł za Edgara Costę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Ícaro do Carmo Silva
46′ Rúben Rafael de Sousa Ferreira
Jorge Filipe Oliveira Fernandes
73′ Renê Ferreira dos Santos
João Carlos Reis Graça
77′ Douglas Ricardo Grolli
João Pedro Almeida Machado60′
 83′ 75′ Jorge Iván Correa
Jhon Eduard Murillo Romaña
 33′ 89′ José Edgar Andrade da Costa
António Manuel Pereira Xavier60′
Amir Abedzadeh
Pedro José Moreira Silva
Lucas Henrique da Silva
Miguel Ricardo Costa
46′ Roberto de Jesus Machado
Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo60′
89′ Pedro Henrique Rocha Pelágio
João Lamine Jaquité
73′ Josip Vuković
João Sabino Mendes Neto Saraiva
Leandro Iván Barrera
Sergio Fernando Pena Flores60′
Rodrigo Cunha Pereira de Pinho
Juan Antonio Delgado Baeza71′

Jeśli drużyna CD Tondela nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom CS Marítimo wręczył dwie żółte.