Liga portugalska - 30. kolejka Primeiry Liga: SL Benfica Lizbona - Boavista FC 3-1 (3-0)

W starciu 30. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 4 lipca, zespół Benfiki Lizbona zwyciężył z Boavistą 3-1 (3-0). Pojedynek odbył się na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie.

30. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-07-04 22:15 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
G. Dulanto 64'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań jedenastka Benfiki Lizbona wygrała 17 razy i zanotowała siedem porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benfiki Lizbona w 13. minucie spotkania, gdy Andre Almeida strzelił pierwszego gola.

Niedługo później Pizzi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benfiki Lizbona, zdobywając kolejną bramkę w 31. minucie spotkania. To już szesnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Gabriela.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Cassianowi z Boavisty. Była to 41. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benfiki Lizbona w 42. minucie spotkania, gdy Gabriel strzelił trzeciego gola. Asystę zanotował Pizzi.

Trener Boavisty postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Yusupha Njie, a murawę opuścił Alberto Bueno. W tej samej minucie Fernando Cardozo został zmieniony przez Mateusa.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nwankwa Obiorę z Boavisty, a w 63. minucie Nuna Tavaresa z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Boavisty odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Gustavo Dulanto. Przy zdobyciu bramki pomógł Carraça.

W 72. minucie w zespole Benfiki Lizbona doszło do zmiany. Rafa Silva wszedł za Franca Cerviego. Trener Benfiki Lizbona wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa Viníciusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż 17 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Haris Seferović. W 73. minucie Cassiano został zmieniony przez Nikolę Stojiljković, a za Gustava wszedł na boisko Luís Santos, co miało wzmocnić drużynę Boavisty. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gabriela na Andreasa Samarisa oraz Pizziego na Jotę.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Helton Brant Aleixo Leite
 13′ Andre Almeida
Gustavo Alfonso Dulanto Sanguinetti  64′
. Jardel
Marlon Rodrigues Xavier
Ruben Santos
Rui Filipe Caetano Moura
63′ Nuno Albertino Varela Tavares
Nwankwo Emeka Obiora62′
 42′ 79′ Gabriel Appelt Pires
Miguel Ricardo Costa
72′ Franco Emanuel Cervi
Paulo Lucas Santos de Paula
Francisco Leonel Lima Silva Machado
Cassiano Dias Moreira41′ 73′
 31′ 90′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Gustavo Affonso Sauerbeck85′
Julian Weigl
Alberto Bueno Calvo59′
72′ Haris Seferović
Tomás Mascarenhas Lemos Reymão Nogueira
72′ Silva Rafa
Miguel Silva Reisinho
79′ Andreas Samaris
Luís Miguel Castelo Santos85′
Andrija Żivković
Mateus Galiano da Costa59′
72′ Carlos Vinícius Alves Morais
Yusupha Njie59′
Dyego Wilverson Ferreira Sousa
Nikola Stojiljković73′
90′ João Pedro Neves Filipe

Jedenastka Benfiki Lizbona była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.