Liga portugalska - 30. kolejka Primeiry Liga: Portimonense SC - Vitoria Guimaraes SC 0-1 (0-0)

4 lipca na Estádio Municipal de Portimão w Portimão odbyło się spotkanie 30. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Porimonense i Vitorii. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vitorii 1-0.

30. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-07-04 20:15 | Stadion: Estádio Municipal de Portimão | Arbiter: Hugo Miguel
Portimonense SC
Vitoria Guimaraes SC
0
1
Bruno Duarte 67'

Drużyna Vitorii bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała siódme miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów jedenastka Porimonense wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartką został ukarany Willyan, zawodnik Porimonense. W 63. minucie Ola John został zastąpiony przez Brunona Duartego.

W tej samej minucie trener Vitorii postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Denis-Will Poha, a murawę opuścił Pêpê Rodrigues.

Jedynego gola meczu strzelił Bruno Duarte dla zespołu Vitorii. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Falaye Sacko.

Trener Porimonense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brunona Costę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ricardo Té. Między 76. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Porimonense: Willyan, Aylton Morte, Junior Tavares, Emmanuel Hackman, na ich miejsce weszli: Jackson Martinez, Marlos Moreno, Rômulo, Beto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce André Andrégo, Marcusa Edwardsa, Bena Ouattary zajęli: André Almeida, Pedro Henrique, Davidson. W 81. minucie kartkę obejrzał Ben Ouattara z zespołu gości.

Douglas Renato de Jesus
47′ 76′ Willyan da Silva Rocha
Frederico André Ferrão Venâncio
87′ Emmanuel Hackman
Florent Olivier Sylvain Hanin
Lucas Possignolo
Falaye Sacko
Jadson Cristiano Silva de Morais
Easah Zaheer Suliman
86′ Carlos Eugenio Junior Tavares dos Santos
André Filipe Brás André85′
Bruno Vinícius Souza Ramos
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues63′
Lucas Fernandes da Silva
Mikel Ndubusi Agu
76′ Ricardo Jorge Vaz Té
Ben Qadir Abou Ouattara81′ 88′
76′ Aylton Filipe Boa Morte
Elias Abouchabaka
76′ Bruno Xavier Almeida Costa
Denis-Will Poha63′
86′ Rômulo da Silva Machado
Domingos André Ribeiro Almeida85′
87′ Norberto Bercique Gomes Betuncal
Diogo Filipe Costa Rocha
76′ Jackson Martinez
Davidson da Luz Pereira88′
76′ Marlos Moreno Durán
Bruno Duarte da Silva63′  67′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.