Liga portugalska - 30. kolejka Primeiry Liga: Gil Vicente FC - Rio Ave FC 1-0 (1-0)

W starciu 30. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 5 lipca, zespół Vicente wygrał z Rio Ave 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Estádio Cidade de Barcelos w Barcelos.

30. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-07-05 18:00 | Stadion: Estádio Cidade de Barcelos | Arbiter: Iancu Vasilica
Gil Vicente FC
Rio Ave FC
1
0
Rodrigão 39'

Zespół Rio Ave bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania zespół Rio Ave wygrał 14 razy i zanotował 10 porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach meczu arbiter pokazał żółtą kartkę Edwinowi Vente'owi z Vicente.

W 22. minucie Al Musrati został zastąpiony przez Filipe Augusta. W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rúbena Fernandesa z Vicente, a w 38. minucie Pedro Amarala z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Rodrigão dla zespołu Vicente. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Rúben Ribeiro.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vicente.

Drugą połowę zespół Rio Ave rozpoczął w zmienionym składzie, za Diego Lopesa, Pedro Amarala weszli Nuno Santos, Messias. Trener Rio Ave wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brunona Moreirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Nélson Monte.

W 54. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Rúben Fernandes z zespołu Vicente i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 28. minucie. Trener Vicente postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł João Afonso, a murawę opuścił Bertrand Baraye. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sandra Limę z Vicente, a w 83. minucie Filipe Augusta z drużyny przeciwnej.

Paweł Kieszek
 39′ Rodrigo de Souza Prado
Toni Borevković
28′ 54′ Rúben Miguel Marques dos Santos Fernandes
Pedro Miguel Gaspar Amaral38′ 46′
Carlos Alexandre Reis Pinto
Nelson Monte46′
3′ Edwin Fernando Vente Banguera
Matheus Reis de Lima
70′ Joaquim Claude Gonçalves Araújo
Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati22′
80′ Rúben Tiago Rodrigues Ribeiro
Diego Lopes46′
William Soares Da Silva
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini90′
56′ Bertrand Yves Baraye
Jacinto Muondo Dala Gelson
79′ 79′ Sandro César Cordovil de Lima
Mehdi Taremi
69′ Lourency do Nascimento Rodrigues
Carlos Manuel Cardoso Mané
Bruno Ferreira Ventura de Lins
Paulo Vítor Fagundes dos Anjos
70′ Vitor Carvalho Vieira
João Pedro Loureiro da Costa
56′ João Afonso Crispim
Eliseu Mendja Nadjack Soares Cassamá
80′ Ahmed Isaiah
Messias Rodrigues da Silva Júnior46′
79′ Bozhidar Boykov Kraev
Filipe Augusto Carvalho Souza22′ 83′
Hugo Filipe da Costa Oliveira
Rúben Filipe dos Santos Vieira de Sousa Gonçalves
69′ Samuel Dias Lino
Leandro da Silva Alves90′

Nuno Miguel Gomes dos Santos46′

Bruno Daniel Pereira Castro Moreira46′

Przewaga drużyny Rio Ave w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.