Liga portugalska - 30. kolejka Primeiry Liga: CD Tondela - FC Famalicão 0-1 (0-0)

W spotkaniu 30. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 5 lipca, drużyna CD Tondela przegrała z Famalicao 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estádio João Cardoso.

Fábio Martins 55'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 24. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Famalicao i dwie drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Fábio Martins dla drużyny Famalicao. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Racine Coly.

W 64. minucie Ivo Pinto został zastąpiony przez Patricka Williama. W tej samej minucie w zespole Famalicao doszło do zmiany. Álex Centelles wszedł za Racine Colya. W następstwie utraty bramki trener CD Tondela postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Filipe Ferreirę i na pole gry wprowadził napastnika Antónia Xaviera, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Toni Martínez, tym samym drużyna gości musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 72. minucie żółtą kartką został ukarany João Pedro, zawodnik gospodarzy. Chwilę później trener Famalicao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Guga, a murawę opuścił Uroš Račić.

Między 74. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy CD Tondela: Richard Rodrigues, Jonathan Rubio, João Pedro, na ich miejsce weszli: Pedro Augusto, Tomislav Štrkalj, João Reis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pedro Gonçalvesa, Fábia Martinsa zajęli: Anderson, Walterson. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Waltersonowi z Famalicao.

Vanailson Luciano de Souza Alves
64′ Filipe Ferreira
Patricio Nehuén Pérez
72′ 87′ João Pedro Almeida Machado
Gustavo Enrique Giordano Amaro Assunção da Silva
Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo
Pedro António Pereira Gonçalves74′
José Luis García Vayá
Uroš Račić74′
78′ Jonathan Josué Rubio Toro
Diogo António Cupido Gonçalves
30′ 78′ Richard Alexandre Birkheun Rodrigues
Antonio Martínez López24′ 71′
34′ Ronan David Jerônimo
Patrick William Sá de Oliveira64′
87′ João Carlos Silva Reis
Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues74′
78′ Pedro Augusto Borges da Costa
Lawrence Ofori
Telmo Emanuel Gomes Arcanjo
João Roberto Rota Neto
64′ António Manuel Pereira Xavier
Rúben Barcelos de Sousa Lameiras
78′ Tomislav Štrkalj
Anderson Oliveira Silva74′
Rúben Miguel Valente Fonseca
Walterson Silva81′ 86′

Zespół Famalicao zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Famalicao w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Drużyna CD Tondela w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.