Liga portugalska - 30. kolejka Ligi Vitalis (2. liga): Varzim SC - Sporting Braga II 1-0 (0-0)

19 kwietnia na Estádio Varzim Sport Club w Póvoa de Varzim odbył się mecz 30. kolejki portugalskiej Ligi Vitalis (2. liga) pomiędzy drużynami Varzimu i Bragi II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Varzimu 1-0. Pojedynek obejrzało 1 912 widzów.

30. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-04-19 19:00 | Stadion: Estádio Varzim Sport Club | Widzów: 1912 | Arbiter: Hugo Miguel
Varzim SC
Sporting Braga II
1
0
Ricardo Barros 85'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yvana Neyou z Bragi II, a w 45. minucie Silvéria z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Varzimu rozpoczęła w zmienionym składzie, za João Amorima wszedł Marko Pavlovski. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Sandrowi, zawodnikowi gospodarzy.

Niedługo później trener Varzimu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Tafsir Chérif, a murawę opuścił Vasco. W 63. minucie João Tavares zastąpił Franklina Mascote'a. W 68. minucie w zespole Varzimu doszło do zmiany. Baba Sow wszedł za Nelsinha.

Między 75. a 78. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Trener Bragi II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tiaga Diasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić André Ribeiro. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał David Carmo z Bragi II.

Jedyną bramkę meczu dla Varzimu zdobył Ricardo Barros w 85. minucie. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Varzim: Emanuelowi Novie w 86. minucie i Estreli w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. W 87. minucie w jedenastce Bragi II doszło do zmiany. Pedro Alves wszedł za Denissona.

Tiago Luís Caetano Pereira
50′ Sandro Fernando Silva Cunha
Inácio Miguel Ferreira Santos
45′ Silvério Júnio Gonçalves da Silva
David Mota Mota Veiga Teixeira Carmo83′
46′ João Carlos Nogueira Amorim
Simão Pedro Soares Azevedo
78′ Jeferson Silva dos Santos
Bruno Ricardo Valdez Wilson75′
61′ Vasco André Moreira da Rocha
Miguel Crespo da Silva
68′ Nelson Manuel Ribeiro da Silva
Gaïus Makouta
90′ Valdomiro Tualungo Paulo Lameiras
Yvan Neyou Noupa26′
 85′ Ricardo Filipe Barros Rodrigues
José Denisson Silva dos Santos87′
Rui Pedro da Silva e Sousa
João Tavares Almeida63′
75′ Rui Abel Maia Coentrão
André David Oliveira Ribeiro79′
86′ Emanuel Rodrigues Novo
Filipe André Martins Freitas Ferreira
Mário Sérgio Leal Nogueira
Rodrigo Da Rocha Borges
Elízio Adriani Silva Albues
Pedro Miguel Santos Amador
46′ Marko Pavlovski
Pedro Alves Correia87′
68′ Baba Sow Basse
Elias Emanuel de Magalhães Souza
Júlio Estevão Alves de Melo
Franklin Geovane de Santana Chagas63′
61′ Tafsir Chérif
Tiago Daniel Rodrigues Dias79′

Wyjątkowa nieporadność napastników Bragi II była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej pięć. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.