Liga portugalska - 30. kolejka Ligi Vitalis (2. liga): SC Farense - FC Penafiel 1-1 (1-0)

19 kwietnia na Estádio de São Lúis w Faro odbyło się spotkanie 30. kolejki portugalskiej Ligi Vitalis (2. liga) pomiędzy drużynami Farense i Penafielu. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 3 459 widzów.

30. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-04-19 19:00 | Stadion: Estádio de São Lúis | Widzów: 3459 | Arbiter: Tiago Martins
SC Farense
FC Penafiel
1
1
Daniel Bragança 15'
Vinícius 59'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Farense wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Farense w 15. minucie spotkania, gdy Daniel Bragança zdobył pierwszą bramkę.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Vasco Braga, piłkarz gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Farense.

Trener Farense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christiana Irobisę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Lynel Kitambala. Drugą połowę jedenastka Penafielu rozpoczęła w zmienionym składzie, za José Manuela wszedł Gustavo.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Farense: Jorge Ribeirowi w 50. i Pedro Kadriemu w 57. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Penafielu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie Vinícius wyrównał wynik meczu.

W 62. minucie za Alvarinha wszedł Tavinho. W 67. minucie w zespole Penafielu doszło do zmiany. Pires wszedł za Areiasa. Niedługo później trener Penafielu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Caetano, a murawę opuścił Ludovic.

Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Penafielu i dwie drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Jose Pedro Goncalves Costa
50′ Jorge Ribeiro
José Pedro Ferradeira dos Santos  59′ 90′
Cássio Fernando Scheid
José Manuel Mendes Gomes46′
57′ Pedro Henrique Vittori El Kadri
João Paulo Pereira Gomes
Filipe André Pereira Godinho
Pedro Jorge Pires Fernandes Lemos90′
 15′ 90′ Daniel Santos Bragança
Vasco André Carvalho Braga41′
André Filipe Silva Rocha Vieira
Tiago Alexandre Carvalho Gonçalves87′
62′ . Alvarinho
Romeu Oliveira Ribeiro
46′ Lynel Darcy Kitambala
Fábio Gonçalves Abreu
85′ Mihlali Samson Mayambela
Gustavo Nascimento da Costa46′
46′ Christian Okechukwu Irobiso
Jorge da Costa Pires67′
62′ Octávio Alexandre Leal Barros
Yuri Nascimento de Araújo
Alan Júnior Martins Oliveira
Rui Miguel Teixeira Caetano81′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Jedenastka Farense w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.