Liga portugalska - 30. kolejka Ligi Vitalis (2. liga): CD Cova Piedade - Leixoes SC 1-1 (1-0)

W pojedynku 30. kolejki portugalskiej Ligi Vitalis (2. liga), który rozegrany został 19 kwietnia, zespół CD Cova zremisował z Leixoes 1-1 (1-0). Mecz na Estádio Municipal José Martins Vieira w Almadzie obejrzało 1 198 widzów.

30. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-04-19 17:00 | Stadion: Estádio Municipal José Martins Vieira | Widzów: 1198 | Arbiter: Vitor Ferreira
CD Cova Piedade
Leixoes SC
1
1
Hugo Firmino 23'
Evandro Brandão 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka CD Cova wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 20. minucie kartkę obejrzał Thabo Cele z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CD Cova w 23. minucie spotkania, gdy Hugo Firmino zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany André, piłkarz gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Cova.

W 54. minucie kartkę dostał Erivaldo z Leixoes. W 63. minucie Thabo Cele zastąpił André Carvalhasa.

A kibice Leixoes nie mogli już doczekać się wprowadzenia Filipe. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Amine Oudrhiri. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 69. minucie sędzia pokazał kartkę Stanleyowi Ejike'owi, zawodnikowi CD Cova. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Leixoes doszło do zmiany. Gaston Camara wszedł za Erivaldo.

Chwilę później trener CD Cova postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Rodrigo Martins, a murawę opuścił Sami. W 83. minucie Derick Poloni został zmieniony przez André Ceitila, co miało wzmocnić jedenastkę Leixoes. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Moreirę na Francesca Anacourę.

Piłkarze Leixoes w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej siódmej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Evandro Brandão.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Leixoes SC
88′ Jose Moreira
Pedro Filipe Tinoco Monteiro
20′ 63′ Thabo Cele
Luís Manuel da Costa Silva
Boubakary Diarra
José Paulo de Oliveira Pinto
Pedro Emanuel Moreira de Sousa
Amine Oudrhiri Idrissi65′
69′ Stanley Ejike Awurum
Evandro Elmer Carvalho Brandão  90′
 23′ Hugo Filipe Pinto Servulo Firmino
Erivaldo Jorge Paulo Ferreira54′ 71′
72′ Leocisio Julio Sami
André Clovis Silva Filho45′
88′ Joyce Francesco Anacoura
Luís Carlos Gaspar dos Santos Ribeiro
Yan Victor Silva Paixão
Stéphane Agbré Dasse
72′ Rodrigo Miguel Forte Paes Martins
André Filipe Castanheira Ceitil83′
63′ André Filipe da Silva Carvalhas