Reklama

Reklama

Liga portugalska - 30. kolejka Ligi Vitalis (2. liga): Académica de Coimbra - CD Mafra 0-0

W meczu 30. kolejki portugalskiej Ligi Vitalis (2. liga), który rozegrany został 20 kwietnia, zespół Académiki zremisował z Mafrą 0-0. Mecz na Estádio EFAPEL w Coimbrze obejrzało 2 014 widzów.

W  meczu 30. kolejki portugalskiej Ligi Vitalis (2. liga), który rozegrany został 20 kwietnia, zespół Académiki zremisował  z Mafrą  0-0. Mecz na Estádio EFAPEL w Coimbrze obejrzało 2 014 widzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Académiki.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 23. minucie Donald Djoussé został zastąpiony przez Jonathana Rubia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Yuriemu z zespołu gospodarzy. Była to 35. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Zé Castro z Académiki. W 63. minucie w jedenastce Académiki doszło do zmiany. Hugo Almeida wszedł za Hwang Mun Ki.

Chwilę później trener Mafry postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Vinícius Tanque, a murawę opuścił Flávio Silva. W 76. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Pedro Ferreira, Gonçalo Abreu, a na ich miejsce weszli Rui Pereira, Bruninho. A kibice Académiki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marinha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Traquina.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Mafry żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy wręczył dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Académiki zawalczy o kolejne punkty w Matosinhos. Jego przeciwnikiem będzie Leixoes SC. Tego samego dnia CD Cova Piedade zagra z zespołem Mafry na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama