Liga portugalska - 30. kolejka Ligi Sagres: Vitoria Guimaraes SC - CD Aves 0-2 (0-1)

W spotkaniu 30. kolejki portugalskiej Ligi Sagres, które rozegrane zostało 19 kwietnia, zespół Vitorii przegrał z Aves 0-2 (0-1). Mecz na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães obejrzało 12 024 widzów.

30. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-04-19 21:30 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Widzów: 12024 | Arbiter: Manuel Mota
Vitoria Guimaraes SC
CD Aves
0
2
Derley 9'
Mama Baldé 66'

Drużyna Vitorii bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował szóste miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Vitorii wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Derley. Sytuację bramkową stworzył Luquinhas.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Aves.

Na drugą połowę jedenastka Vitorii wyszła w zmienionym składzie, za Davidsona wszedł Rochinha. Kibice Vitorii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Welthona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Joseph Amoah.

Jedenastka Vitorii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy celnym strzałem popisał się Baldé. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Rodrigo Alves.

W 74. minucie Alhassan Wakaso został zastąpiony przez João Carlosa. Niedługo później trener Aves postanowił wzmocnić linię pomocy i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Vitora Gomesa. Na boisko wszedł Luis Fariña, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili zawodnicy gości: Miguel Tavares, Mato Miloš, a na ich miejsce weszli Luquinhas, Vitor.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Carlos dos Santos Rodrigues
46′ Joseph Amoah
Diego Fortunato Santos Queiroz
Mattheus Andrade Gama de Oliveira
Cláudio Falcão Santos
74′ Alhassan Wakaso
Vitor Hugo Gomes da Silva86′
Alexandre Xavier Pereira Guedes
. Derley  9′
46′ Davidson da Luz Pereira
Mato Miloš90′
74′ João Carlos Vilaça Teixeira
Bruno Manuel Araújo Braga
46′ Diogo Filipe Costa Rocha
Luis Carlos Fariña Olivera86′
46′ Welthon Fiel Sampaio
Miguel Ângelo Almeida Vieira Tavares90′
Ola John
Ricardo Jorge da Silva Nogueira Rodrigues

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.