Liga portugalska - 30. kolejka Ligi Sagres: FC Porto - CD Santa Clara 1-0 (1-0)

W spotkaniu 30. kolejki portugalskiej Ligi Sagres, które rozegrane zostało 20 kwietnia, zespół Porto zwyciężył z Santa Clara 1-0 (1-0). Mecz na Estádio Do Dragão obejrzało 43 911 widzów.

30. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-04-20 21:30 | Stadion: Estádio Do Dragão | Widzów: 43911 | Arbiter: Manuel Oliveira
FC Porto
CD Santa Clara
1
0
M. Marega 18'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Porto w 18. minucie spotkania, gdy Moussa Marega zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Porto.

Kibice Porto nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jesusa Coronę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Yacine Brahimi. Trener Santa Clara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Ukra, a murawę opuścił Martin Chrien.

W 64. minucie Otavinho zastąpił Fernanda. Od 74. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Porto i jedną drużynie przeciwnej. W 74. minucie Osama Rashid został zmieniony przez Thiaga Santanę, a za Ze Manula wszedł na boisko Pablo, co miało wzmocnić jedenastkę Santa Clara. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tiquinha na Ólivera Torresa.

César Henrique Martins
64′ Otávio Edmilson da Silva Monteiro
Martin Chrien63′
Luis Helio Pereira Danilo
Kaio Fernando da Silva Pantaleão
Hector Herrera
Bruno José Pavan Lamas
 18′ Moussa Marega
Osama Jabar Shafia Rashid74′
61′ Yacine Brahimi
Guilherme Schettine Guimarães74′
78′ Francisco das Chagas Soares dos Santos
. Ze Manuel82′
Vanailson Luciano de Souza Alves
João Vitor Lopes da Silva
61′ 83′ Jesus Corona
Muhammad Youssuf Candé
Chancel Mbemba Mangulu
Lucas Marques de Oliveira
Maxi Pereira
Malick Evouna
78′ Óliver Torres Munoz
Pablo Diogo Lopes de Lima82′
Vincent Aboubakar
Thiago Santos Santana74′
64′ 90′ Fernando Andrade dos Santos
Andre Filipe Ukra63′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Porto, a zawodnikom gości przyznał jedną.