Liga portugalska - 3. kolejka Segundy Liga: UD Oliveirense - Porto II 2-2 (1-0)

23 września na Estádio Carlos Osório w Oliveirze de Azeméis odbyło się spotkanie 3. kolejki portugalskiej Segundy Liga pomiędzy drużynami Oliveirense i Porto II. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

K. Boateng 55',74'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów drużyna Porto II wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. W 39. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Porto II Francisco Conceição.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Oliveirense.

W 52. minucie Diogo Bessa zastąpił Hulka.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Porto II w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Kelvin Boateng.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oliveirense w 62. minucie spotkania, gdy Michel zdobył drugą bramkę. W 63. minucie w jedenastce Porto II doszło do zmiany. Gonçalo Borges wszedł za Johana Gómeza.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Filipe Gonçalves, piłkarz Oliveirense.

Niedługo później Kelvin Boateng wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto II, strzelając kolejnego gola w 74. minucie spotkania. W 79. minucie boisko opuścili piłkarze Porto II: Rafael Pereira, Igor Cássio, a na ich miejsce weszli Francisco Conceição, Daniel Edi-Mesumbe.

Chwilę później trener Oliveirense postanowił wzmocnić linię napadu i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Jorge Luiza. Na boisko wszedł Pedro Bortoluzo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 90. minucie arbiter przyznał kartkę Antóniowi Gomesowi z zespołu gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Mor Ndiaye
 62′ Michel Barbosa de Lima
Rodrigo Ribeiro Valente
90′ Thalis Henrique Cantanhede
Kelvin Owusu Boateng  55′, 74′
António Manuel da Silva Oliveira
Francisco Fernandes Conceição 39′ (samob.) 79′
71′ Filipe Goncalves
Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader79′
81′ Jorge Luiz Barbosa Teixeira
Rodrigo Fernandes da Conceição
81′ João Miguel Fernandes de Lima
Johan Arath Gómez63′
Rui Suleimane Camara Dabó
Ivan Magalhães Miguel Cardoso
Pedro Henrique Vittori El Kadri
Goncalo Brandao
90′ Sele Davou
Rafael Reis Pereira79′
81′ Pedro Gomes Bortoluzo
Gonçalo Oscar Albuquerque Borges63′
81′ 90′ António Pina Gomes
Ángel Yesid Torres Quiñones

Igor Cássio Vieira dos Santos79′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Oliveirense pokazał dwie żółte.

Jedenastka Oliveirense w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.