Liga portugalska - 3. kolejka Segundy Liga: SL Benfica II - GD Chaves 3-4 (0-3)

W starciu 3. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 23 września, drużyna Benfiki II przegrała z Chavesem 3-4 (0-3). Spotkanie odbyło się na Caixa Futebol Campus w Seixal.

André Luis 71'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów zespół Benfiki II wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Chavesu otworzyli wynik. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył João Correia.

Niedługo później João Bachi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chavesu, zdobywając kolejną bramkę w 16. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chavesu w 24. minucie spotkania, gdy Benny strzelił trzeciego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Benfiki II wyszedł w zmienionym składzie, za Tiaga Araúja, Luisa Lopesa weszli Ronaldo Camará, Paulo Bernardo. W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Ronaldowi Camarze, zawodnikowi gospodarzy.

Piłkarze Benfiki II w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Gonçalo Ramos. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

W 60. minucie Ilija Vukotić został zastąpiony przez Godfrieda Owusu. W tej samej minucie João Ferreira został zmieniony przez Tiaga Dantasa, co miało wzmocnić jedenastkę Benfiki II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając João Correię na Wellingtona Carvalha oraz Roberta na André Luisa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 67. minucie bramkę kontaktową zdobył Gonçalo Ramos.

Drużyna Benfiki II wyrównała wynik meczu. W 68. minucie Ronaldo Camará wyrównał wynik meczu.

Niedługo po stracie gola zespół gości znów pokazał swoją wyższość. W 71. minucie wynik ustalił André Luis.

W 73. minucie Joao Teixeira został zmieniony przez Niltinha, a za Zé Tiago wszedł na boisko Raphael Guzzo, co miało wzmocnić drużynę Chavesu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rafaela Britę na Dioga Mendesa. W doliczonym czasie gry kartkami zostali ukarani Raphael Guzzo, João Correia, Paulo Vítor, André Luis z zespołu gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-4.

Paulo Vítor Fagundes dos Anjos90′
60′ João Diogo Fonseca Ferreira
José Tiago Almeida Martins85′
83′ Rafael Alexandre Sousa Gancho Brito
Bernardo Oliveira Dias  24′
 56′, 67′ Gonçalo Matias Ramos
Nuno Miguel Prata Coelho
60′ Ilija Vukotić
Joao Teixeira73′
46′ Tiago Filipe Alves Araújo
João Pedro Araújo Correia  1′ 90′ 65′
46′ Luis Henrique Barros Lopes
Nemanja Ćalasan
60′ Godfried Ayesu Owusu Frimpong
Raphael Guzzo85′ 90′
Fábio Pereira Baptista
Wellington Nascimento Carvalho65′
83′ Diogo Alexandre Almeida Mendes
Nicolas Reis Bernardo
46′  68′ 51′ Ronaldo Camará
André Luis Silva de Aguiar65′  71′ 90′
60′ Tiago Filipe Oliveira Dantas
Nilton Soares Rodrigues73′
46′ Paulo Guilherme Gonçalves Bernardo

Przewaga drużyny Benfiki II w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Benfiki II, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Chavesu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.