Liga portugalska - 3. kolejka Segundy Liga: CD Feirense - Casa Pia AC 2-1 (0-1)

W starciu 3. kolejki portugalskiej Segundy Liga, które rozegrane zostało 22 września, zespół Feirense wygrał z Casą Pia AC 2-1 (0-1). Mecz odbył się na Estádio Marcolino de Castro w Santa Marii da Feirze.

3. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2020-09-22 19:00 | Stadion: Estádio Marcolino de Castro | Arbiter: Ricardo Baixinho
Christian 34'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Casy Pia AC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 34. minucie bramkę zdobył Christian.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Abdulowi Abubakariemu z Casy Pia AC. Była to 43. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Casy Pia AC.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Casa Pia AC: Romeu Ribeirowi w 58. i João Bonaniemu w 60. minucie. W 61. minucie za João Bonaniego wszedł Miguel Tavares.

Trener Feirense postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika João Tavaresa i na pole gry wprowadził napastnika Agdona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Między 67. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Feirense: Ença Fati, Fábio Espinho, Fabrício Simões, Diga, na ich miejsce weszli: Edson Farias, Mica, João Victor, Tiago Almeida. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Abdula Abubakariego, Marvina Santosa zajęli: Donald Djoussé, Bruno Sousa. Między 71. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Drużynie Feirense w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Były już cztery celne strzały na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 90. minucie João Victor wyrównał wynik meczu.

Drużyna gospodarzy nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W siódmej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Ícaro.

Minutę później żółtą kartkę obejrzał Kelechi Christian z zespołu gości. Abdul Abubakari z Casy Pia AC w tej samej minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 43. minucie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Rafael van der Laan Teixeira Miranda90′
90′ José Ricardo Avelar Ribeiro
Kelechi John Christian90′
 90′ Ícaro do Carmo Silva
Zach Muscat
76′ Diogo Miguel Guedes Almeida
Marvin Martins Santos Da Graca69′
Guilherme Magro Pires Ramos
Arghus Soares Bordignon
Latyr Fall
Victor Emanuel Araújo Ferreira
70′ Fábio Ricardo Gomes Fonseca
João Vitor Bonani Rodrigues60′ 61′
63′ João Tavares Almeida
Christian da Silva Fiel  34′ 88′
70′ Ença Fati
Romeu Oliveira Ribeiro58′
Feliz Edgar Neto Vaz
Abdul Malik Abubakari43′ 90′ 67′
76′ Fabrício Santos Simões
Alexandre Henrique Gonçalves de Freitas
Igor Carreira Rodrigues
João Victor Donna Bravim
76′ Tiago Miguel Monteiro de Almeida
Bruno Miguel de Sousa Silva69′
Pedro Filipe Tinoco Monteiro
Caio Marcelo Pinheiro da Silva
Abraham Marcus
Sávio Roberto Juliao Figueiredo
70′ Micael Cabrita Silva Mica
Miguel Ângelo Almeida Vieira Tavares61′ 71′
Washington Santana da Silva
Danny Seung-Joo Choi
76′  90′ João Victor Cunha Borges
Higor Inácio Platiny de Oliveira Rodrigues
70′ Edson Rodrigues Farias
Donald Dering Djoussé67′
63′ 79′ Agdon Santos Menezes

Drużyna Feirense była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter pokazał siedem żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Feirense przyznał dwie żółte.

Zespół Feirense w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.