Liga portugalska - 3. kolejka Primeiry Liga: Vitória Setúbal FC - Moreirense FC 0-0

23 sierpnia na Estádio do Bonfim odbyło się spotkanie 3. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Setúbal FC i Moreirense. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 3 787 widzów.

3. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2019-08-23 20:00 | Stadion: Estádio do Bonfim | Widzów: 3787 | Arbiter: Iancu Vasilica
Vitória Setúbal FC
Moreirense FC
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków jedenastka Moreirense wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Bruno Pires z drużyny gospodarzy. Była to 38. minuta starcia.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ébera z Setúbal FC, a w 58. minucie Stevena de Sousę z drużyny przeciwnej. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Moreirense doszło do zmiany. Luther Singh wszedł za Filipe Soaresa.

W 67. minucie Khalid Hachadi zastąpił Guedesa. Między 71. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Setúbal FC: Carlinhos, Zequinha, na ich miejsce weszli: Braian Mansilla, Mathiola. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Fábia Abreu, Pedro Nuna zajęli: Nenê, Manconi. W 73. minucie sędzia ukarał kartką Braiana Mansillę, zawodnika Setúbal FC.

Mateus Pasinato
38′ Bruno Batista Pereira Pires
Alexandre Miguel Barros Soares
56′ Éber Henrique Ferreira de Bessa
Filipe Miguel Barros Soares66′
José Vítor Moreira Semedo
Fábio José Ferreira Pacheco
71′ Carlos Vinícius Santos de Jesus
Bilel Aouacheria
67′ Khalid Hachadi
Fábio Gonçalves Abreu78′
86′ José Egas dos Santos Branco
Lazar Rosić
86′ Rodrigo Antonio Mathiola
Manconi Soriano Mané84′
71′ 73′ Braian Ezequiel Mansilla
Ânderson Miguel da Silva78′
67′ Hélder Tiago Pinto Moura Guedes
Luther Wesley Singh66′
Kgaogelo Rathete Sekgota
Luís Miguel Vieira Babo Machado

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.