Liga portugalska - 3. kolejka Primeiry Liga: SL Benfica Lizbona - SC Farense 3-2 (1-0)

4 października na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie odbył się mecz 3. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Benficy Lizbona i Farense. Starcie zakończyło się zwycięstwem Benficy Lizbona 3-2.

3. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-10-04 19:30 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Arbiter: Tiago Bruno Lopes Martins
Patrick 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań jedenastka Farense wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 11 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Benficy Lizbona nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie bramkę zdobył Pizzi. W zdobyciu bramki pomógł Rafa Silva.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Fábio Nunes z drużyny gości. Była to 34. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Benficy Lizbona.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Benfica Lizbona: Gabrielowi w 50. i Nicolasowi Otamendiemu w 52. minucie.

W 54. minucie minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Ryana Gaulda. Na szczęście na miejscu znajdował się Ryan Gauld, który wykorzystał sytuację strzelając gola po dobitce. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ryan Gauld.

W 55. minucie Rafa Silva został zastąpiony przez Pedrinha. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Benficy Lizbona: Haris Seferović, Julian Weigl, a na ich miejsce weszli Gian-Luca Waldschmidt, Gabriel. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Césarowi Martinsowi z Farense.

Trener Farense postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Cláudia Falcão i na pole gry wprowadził napastnika Braiana Mansillę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 71. minucie arbiter pokazał kartkę André Almeidzie, zawodnikowi Benficy Lizbona. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Benficy Lizbona doszło do zmiany. Ferro wszedł za Jardela.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się Haris Seferović. Asystę przy golu zanotował Álex Grimaldo.

W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Patrick, Hugo Seco, a na ich miejsce weszli Nikola Stojiljković, Fabrício Isidoro.

Niedługo później Haris Seferović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benficy Lizbona, zdobywając kolejną bramkę w 87. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystował Darwin Núñez.

W 88. minucie Darwin Núñez został zmieniony przez Chiquinha, co miało wzmocnić jedenastkę Benficy Lizbona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cássia Scheida na Burę oraz Aleksa Pintę na Pedro Henriquego. W samej końcówce spotkania sędzia przyznał kartkę Cássiowi Scheidowi z zespołu gości.

Drużyna gości nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Patrick.

Jedenastce Farense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Benficy Lizbona.

Rafael Garcia Tonioli Defendi
71′ Andre Almeida
Carlos Alexandre Reis Pinto90′
52′ Nicolas Otamendi
César Henrique Martins63′
74′ . Jardel
Cássio Fernando Scheid89′ 90′
Alex Grimaldo
Fabio Nunes34′
 15′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Jonatan Lucca  54′
55′ Silva Rafa
Amine Oudrhiri Idrissi
50′ 55′ Gabriel Appelt Pires
Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus81′
Éverton Sousa Soares
Ryan Gauld 54′ (k.)
55′ Gian-Luca Waldschmidt
Cláudio Falcão Santos67′
88′ Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
Nikola Stojiljković81′
Helton Brant Aleixo Leite
Hugo Miguel Barreto Henriques Marques
Gilberto Moraes Júnior
Miguel Bandarra Rodrigues
74′ Francisco Reis Ferreira
Pedro Henrique Alves de Almeida90′
Nuno Albertino Varela Tavares
Jorge Braima Nogueira90′
55′ Pedro Victor Delmino da Silva
Filipe Joaquim Melo Silva
Gonçalo Matias Ramos
. Alvarinho
55′ Julian Weigl
Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes81′  90′
88′ Francisco Leonel Lima Silva Machado
Braian Ezequiel Mansilla67′
55′  79′, 87′ Haris Seferović
Hugo André Rodrigues Seco81′

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.