Liga portugalska - 3. kolejka Primeiry Liga: Moreirense FC - Boavista FC 1-1 (0-1)

W meczu 3. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 2 października, zespół Moreirense zremisował z Boavistą 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas w Moreirze de Cónegos.

3. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-10-02 20:00 | Stadion: Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas | Arbiter: Manuel Mota
Moreirense FC
Boavista FC
1
1
Fábio Abreu 65'
A. Gomes 9'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań zespół Boavistej wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Boavistej nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie Adilson Abreu dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Javi García.

W 41. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Javiego Garcíę z Boavistej, a w 43. minucie Lazara Rosicia z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Boavistej.

Na drugą połowę jedenastka Moreirense wyszła w zmienionym składzie, za Pedro Nuna wszedł Walterson. W 65. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Fábio Abreu.

Chwilę później trener Moreirense postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Anthony'ego D'Albertę. Na boisko wszedł Matheus Silva, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 70. minucie za Aleksa Soaresa wszedł David Tavares. W tej samej minucie w drużynie Boavistej doszło do zmiany. Show wszedł za Gustava.

Niedługo później trener Boavistej postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Javiego Garcíę wszedł Nathan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Boavistej utrzymać remis. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku, w zespole Boavistej za Adilsona Abreu wszedł Miguel Reisinho, a w jedenastce Moreirense Fábio Abreu zmienił Lucasa Rodriguesa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Leonardo César Jardim
69′ Anthony D'Alberto
Reggie Jacob Cannon
43′ Lazar Rosić
Adil Rami
Steven de Sousa Vitória
Chidozie Collins Awaziem
Pedro Miguel Santos Amador
Ricardo Luís Chaby Mangas
70′ Alexandre Miguel Barros Soares
Nuno Miguel Valente Santos
Felipe Augusto Rodrigues Pires
Gustavo Affonso Sauerbeck70′
Filipe Miguel Barros Soares
Paulo Lucas Santos de Paula
46′ Pedro Nuno Fernandes Ferreira
Javi Garcia41′ 86′
Fábio José Ferreira Pacheco
Adilson Angel Abreu de Almeida Gomes  9′ 90′
 65′ (k.) 90′ Fábio Gonçalves Abreu
Jorge Renán Benguche Ramírez
Miguel Aires Fernandes de Oliveira
Rafael Wihby Bracali
69′ Matheus de Barros da Silva
Manuel Luís da Silva Cafumana70′
70′ David José Gomes Oliveira Tavares
Sebastián Pérez Cardona
90′ Lucas Rodrigues da Silva
Miguel Silva Reisinho90′
Yan Matheus Santos Souza
Gonçalo Miguel Cordeiro de Oliveira
46′ Walterson Silva
Tiago Fontoura Fonseca Morais

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Boavistej w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.