Liga portugalska - 3. kolejka Primeiry Liga: CD Santa Clara - Gil Vicente FC 0-0

3 października na Estádio de São Miguel w Poncie Delgadzie odbyło się starcie 3. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Santa Clara i Vicente. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

3. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-10-03 17:00 | Stadion: Estádio de São Miguel | Arbiter: Iancu Ioan Vasilica
CD Santa Clara
Gil Vicente FC
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Santa Clara wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mikela Villanuevę z Santa Clara, a w 22. minucie Leandrinha z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Vicente wyszedł w zmienionym składzie, za Leandrinha wszedł Renan. W 63. minucie João Afonso został zmieniony przez Lucasa Mineira.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Vicente: Joelowi Pereirze w 66. i Rodrigão w 81. minucie. W 70. minucie Antoine Léautey został zmieniony przez Kanyę Fujimoto, co miało wzmocnić jedenastkę Vicente. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana Patrica na Cryzana. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Santa Clara postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za napastnika Dioga Salomão wszedł Júlio Romão, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać remis.

Rúben Miguel Marques dos Santos Fernandes
90′ Diogo Ferreira Salomo
João Carlos Araújo Fonseca Silva
4′ Mikel Villanueva Álvarez
Rodrigo de Souza Prado81′
Osama Jabbar Shafeeq Rashid
Joaquim Claude Gonçalves Araújo
73′ Jean Patric Lima dos Reis
Antoine Léautey70′
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior
Leandro Alves de Carvalho22′ 46′
90′ Anderson de Carvalho Santos
Tim Hall
90′ Júlio Rodrigues Romão
Vitor Carvalho Vieira
Pierre Emmanuel Sagna
Lucas da Silva Izidoro63′
Rui Filipe da Cunha Correia
Kanya Fujimoto70′
90′ João José Pereira da Costa
Boubacar Rafael Neto Hanne
73′ 90′ Cryzan da Cruz Queiroz Barcelos
Renan Abner do Carmo de Oliveira46′
90′ Andre Filipe Ukra
Lourency do Nascimento Rodrigues90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Santa Clara, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.