Liga portugalska - 29. kolejka Primeiry Liga: Vitoria Guimaraes SC - Vitória Setúbal FC 2-0 (1-0)

W meczu 29. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 30 czerwca, drużyna Vitorii zwyciężyła z Setúbal FC 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães.

29. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-06-30 20:15 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Arbiter: Gustavo Correia
Vitoria Guimaraes SC
Vitória Setúbal FC
2
0
M. Edwards 29'
A. Ouattara 83'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 51 razy. Drużyna Vitorii wygrała aż 22 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko 14.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Vitorii. W czwartej minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale André André spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Vitorii.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vitorii w 29. minucie spotkania, gdy Marcus Edwards strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Mikel Ndubusi.

W 34. minucie Carlinhos zastąpił Nuna Valentego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vitorii.

Drugą połowę drużyna Vitorii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pêpê Rodriguesa wszedł Denis-Will Poha. W 52. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Arturowi Jorgemu z Setúbal FC.

Kibice Vitorii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davidsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Ola John. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. W 65. minucie w zespole Vitorii doszło do zmiany. Ben Ouattara wszedł za Brunona Duartego. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia wyrzucił z boiska Leandrinha z Setúbal FC.

Trener Setúbal FC postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Ébera Bessę i na pole gry wprowadził napastnika Braiana Mansillę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 81. minucie w drużynie Vitorii doszło do zmiany. André Almeida wszedł za André Andrégo.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Vitorii, zdobywając kolejną bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Ben Ouattara.

W 86. minucie w zespole Vitorii doszło do zmiany. Rochinha wszedł za Marcusa Edwardsa. W drugiej minucie doliczonego czasu gry czerwone kartki dostali: Hélder Guedes, Silvio z Setúbal FC. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Manuel Silvio90′
4′ (k.) 81′ André Filipe Brás André
Éber Henrique Ferreira de Bessa79′
46′ Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
Leandro Cordeiro de Lima Silva Leandrinho70′
Mikel Ndubusi Agu
José Vítor Moreira Semedo
 29′ 86′ Marcus Edwards
Carlos Vinícius Santos de Jesus34′
65′ Bruno Duarte da Silva
Hélder Tiago Pinto Moura Guedes90′
65′ Ola John
Joao Meira
46′ Denis-Will Poha
Nuno Daniel Costeira Valente34′
81′ Domingos André Ribeiro Almeida
Rodrigo Antonio Mathiola
86′ Diogo Filipe Costa Rocha
Cristóbal Montiel Rodríguez
65′ Davidson da Luz Pereira
Leandro Vilela Sales Teixeira
65′  83′ Ben Qadir Abou Ouattara
Alexandre Henrique Gonçalves de Freitas
João Pedro Sousa Silva
Braian Ezequiel Mansilla79′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Setúbal FC przyznał jedną żółtą i trzy czerwone.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Setúbal FC wymienił dwóch zawodników.