Liga portugalska - 29. kolejka Primeiry Liga: FC Paços de Ferreira - FC Porto 0-1 (0-1)

29 czerwca na Estádio da Capital do Móvel w Paços de Ferreirze odbyło się spotkanie 29. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami FC Paços i Porto. Starcie zakończyło się zwycięstwem Porto 1-0.

C. Mbemba 7'

Zespół Porto bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie kartkę dostał Marcelo z zespołu gospodarzy.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Chancel Mbemba wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto, zdobywając bramkę w siódmej minucie pojedynku. Między 34. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Paços i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Porto.

W 55. minucie kartką został ukarany Chancel Mbemba, piłkarz gości. W 60. minucie za Héldera Ferreirę wszedł Adriano Castanheira.

W tej samej minucie trener FC Paços postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Zé Uilton, a murawę opuścił Joao Amaral. A kibice Porto nie mogli już doczekać się wprowadzenia Luisa Díaza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Tiquinho Soares. Między 71. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Porto: Otávio, Jesus Corona, Andrés Uribe, na ich miejsce weszli: Mamadou Loum, Fábio Vieira, Vítor Ferreira. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Douglasa Tanque'a, Luíza Carlosa zajęli: Mohamed Diaby, Denílson.

W 73. minucie kartkę obejrzał Moussa Marega z Porto. W drugiej połowie nie padły gole.

Wilson Migueis Manafá Jancó
5′ Marcelo dos Santos Ferreira
Otávio Edmilson da Silva Monteiro79′
60′ Joao Pedro Reis Amaral
Luis Helio Pereira Danilo
44′ Stephen Antunes Eustáquio
Andrés Mateus Uribe Villa88′
71′ Luíz Carlos Martins Moreira
Francisco das Chagas Soares dos Santos34′ 69′
71′ Douglas Willian da Silva Souza
Moussa Marega73′
41′ 60′ Hélder José Castro Ferreira
Fábio Daniel Ferreira Vieira87′
71′ Mohamed Lamine Diaby
Mamadou Loum N'Diaye79′
Vasco André Moreira da Rocha
Vítor Machado Ferreira88′
60′ Adriano Duarte Castanheira
Vincent Aboubakar
71′ Denílson Pereira Júnior
Luis Fernando Díaz Marulanda69′
60′ José Uilton Silva de Jesus
Fábio Daniel Soares Silva

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.