Liga portugalska - 29. kolejka Primeiry Liga: CS Marítimo Funchal - SL Benfica Lizbona 2-0 (0-0)

29 czerwca na Estádio dos Barreiros w Funchalu odbył się pojedynek 29. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami CS Marítimo i Benfiki Lizbona. Mecz zakończył się zwycięstwem CS Marítimo 2-0.

29. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-06-29 19:00 | Stadion: Estádio dos Barreiros | Arbiter: Neves Moreira de Sousa
CS Marítimo Funchal
SL Benfica Lizbona
2
0
J. Correa 74'
Rodrigo Pinho 78'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna CS Marítimo plącze się na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to zespół Benfiki Lizbona zajmując drugą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 57 razy. Jedenastka Benfiki Lizbona wygrała aż 39 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko osiem.

Od pierwszych minut zespół Benfiki Lizbona zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny CS Marítimo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andre'a Almeidę z Benfiki Lizbona, a w 45. minucie Fábia Chinę z drużyny przeciwnej.

W 58. minucie Andreas Samaris został zmieniony przez Rafę Silvę. W tej samej minucie trener Benfiki Lizbona postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Haris Seferović, a murawę opuścił Carlos Vinícius.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CS Marítimo: Dejanowi Kerkezowi w 61. i Rodrigowi Pinhowi w 64. minucie. Kibice CS Marítimo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gettersona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Edgar Costa. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola. W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Andrija Żivković, Dyego Sousa, a na ich miejsce weszli Pizzi, Franco Cervi.

Dopiero w drugiej połowie Jorge Correa wywołał eksplozję radości wśród kibiców CS Marítimo, zdobywając bramkę w 74. minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Nanu.

W 76. minucie w jedenastce CS Marítimo doszło do zmiany. Diederrick Tagueu wszedł za Jorge Correę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół CS Marítimo, zdobywając kolejną bramkę. Na 12 minut przed zakończeniem meczu wynik na 2-0 podwyższył Rodrigo Pinho. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystę zaliczył Nanu.

W 81. minucie Chiquinho został zmieniony przez Jotę, co miało wzmocnić jedenastkę Benfiki Lizbona. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriga Pinha na Diego Morena. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Odysseas Vlachodimos
45′ Fábio Diogo Agrela Ferreira
Nuno Albertino Varela Tavares
61′ Dejan Kerkez
Franco Emanuel Cervi73′
 74′ 76′ Jorge Iván Correa
Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi73′
Pedro Henrique Rocha Pelágio
Andreas Samaris58′
Josip Vuković
Julian Weigl
 78′ 64′ 85′ Rodrigo Cunha Pereira de Pinho
Chiquinho81′
68′ José Edgar Andrade da Costa
Carlos Vinícius Alves Morais58′
Charles Marcelo da Silva
Mile Svilar
Felício Mendes João Milson
Tomás Franco Tavares
85′ Diego Fernando Moreno Quintero
Florentino Ibrain Morris Luís
Juan Alberto Mosquera Álvarez
Gonçalo Matias Ramos
Bruno Alexandre Vieira Almeida
Andrija Żivković73′
68′ Getterson Alves dos Santos
Dyego Wilverson Ferreira Sousa73′
Erivaldo Jorge Paulo Ferreira
João Pedro Neves Filipe81′
Jefferson Pessanha Agostinho
Haris Seferović58′
76′ Diederrick Joel Tagueu Tadjo
Rafa Silva58′

Przewaga drużyny Benfiki Lizbona w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom CS Marítimo, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Benfiki Lizbona w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.