Liga portugalska - 29. kolejka Primeiry Liga: CD Aves - Moreirense FC 0-1 (0-0)

W starciu 29. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 29 czerwca, drużyna Aves przegrała z Moreirense 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estádio Clube Desportivo das Aves w Vili dasie Aves.

29. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-06-29 18:00 | Stadion: Estádio Clube Desportivo das Aves | Arbiter: Cláudio Pereira
CD Aves
Moreirense FC
0
1
Fábio Abreu 52'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania jedenastka Moreirense wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Estrelę z Aves, a w 44. minucie Abdu Contégo z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Fábio Abreu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Moreirense, zdobywając bramkę w 52. minucie spotkania. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się João Aurélio.

W 64. minucie Luís Machado zastąpił Bilela Aouacherię. A kibice Aves nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mariusa Mouandilmadjego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Rúben Macedo. W tej samej minucie Estrela został zmieniony przez Zidane Banjaquiego, co miało wzmocnić zespół Aves. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Soaresa na Nuna Santosa.

Niedługo później trener Moreirense postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Soriego Manégo wszedł Rafik Halliche, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Moreirense utrzymać prowadzenie. Między 81. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Aves: Ricardo Mangas, Pedro Soares, Arthur Yamga, na ich miejsce weszli: Afonso Figueiredo, Kelvin Boateng, Jaílson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabrielzinha, Fábia Abreu zajęli: Luther Singh, Nenê. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Jaílsonowi z Aves. Była to 90. minuta pojedynku.

Iago Azevedo dos Santos
84′ Ricardo Luís Chaby Mangas
João Miguel Coimbra Aurélio
Oumar Diakhité
Abdu Cadri Conté44′
Cláudio Falcão Santos
Lazar Rosić
36′ 64′ Valdomiro Tualungo Paulo Lameiras
Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho81′
Mehrdad Mohammadi Kashmarzi
Alexandre Miguel Barros Soares65′
José Carlos Moreira Varela
Filipe Miguel Barros Soares
84′ Pedro Augusto Ferreira Soares
Manconi Soriano Mané81′
64′ Rúben Daniel Fonseca Macedo
Luís Miguel Vieira Babo Machado64′
84′ Arthur Kevin Yamga Tientcheu
Fábio Gonçalves Abreu  52′ 86′
Raphael Aflalo Lopes Martins
Pedro José da Silva Trigueira
Bruno Miguel Araújo Morais
Anthony D'Alberto
84′ 90′ Jaílson de Lima Araújo
Rafik Halliche81′
84′ Afonso Mendes Ribeiro de Figueiredo
Ibrahima Camará
64′ Zidane Agustini Banjaqui
Nuno Miguel Valente Santos65′
Pedro Miguel Gomes Delgado
Bilel Aouacheria64′
Aaron Tshibola
Ânderson Miguel da Silva86′
84′ Kelvin Owusu Boateng
Pedro Nuno Fernandes Ferreira
64′ Marius Mouandilmadji
Luther Wesley Singh81′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.