Liga portugalska - 29. kolejka Primeiry Liga: Boavista FC - CD Santa Clara 1-0 (1-0)

28 czerwca na Estádio do Bessa Século XXI w Porto odbyło się spotkanie 29. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Boavisty i Santa Clara. Starcie zakończyło się zwycięstwem Boavisty 1-0.

29. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-06-28 22:00 | Stadion: Estádio do Bessa Século XXI | Arbiter: André Narciso
Boavista FC
CD Santa Clara
1
0
Lucas Tagliapietra 14'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Boavisty wygrał aż osiem razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Cassiano z zespołu gospodarzy. Była to 12. minuta pojedynku.

Jedynego gola meczu strzelił Lucas Tagliapietra dla jedenastki Boavisty. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alberto Bueno.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Boavisty.

W 60. minucie za Zaidu Sanusiego wszedł Osama Rashid. W tej samej minucie trener Santa Clara postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Thiago Santana, a murawę opuścił Cryzan.

Między 62. a 73. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Kibice Boavisty nie mogli już doczekać się wprowadzenia Heriberta Tavaresa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Alberto Bueno. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Fábio Cardoso, piłkarz gości.

Marco André Rocha Pereira
 14′ Lucas de Lima Tagliapietra
Muhammad Youssuf Candé
Fabiano Leismann
Fabio Cardoso88′
Marlon Rodrigues Xavier
João Ricardo da Silva Afonso
73′ Yaw Ackah
Pierre Emmanuel Sagna
Rui Filipe Caetano Moura
Zaidu Sanusi60′
64′ 90′ Paulo Lucas Santos de Paula
Lincoln Henrique Oliveira dos Santos71′
76′ Gustavo Affonso Sauerbeck
Rui Filipe da Cunha Correia60′
12′ 81′ Cassiano Dias Moreira
Francisco Augusto Neto Ramos
76′ Alberto Bueno Calvo
João José Pereira da Costa71′
90′ Fernando David Cardozo Paniagua
César Henrique Martins
76′ Nwankwo Emeka Obiora
Anderson de Carvalho Santos
90′ Miguel Ricardo Costa
Osama Jabbar Shafeeq Rashid60′ 62′
76′ Heriberto Moreno Borges Tavares
Carlos Alberto Carvalho da Silva Júnior60′
90′ Mateus Galiano da Costa
Diogo Ferreira Salomo71′
Yusupha Njie
Thiago Santos Santana60′
81′ Nikola Stojiljković
. Ze Manuel71′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Boavisty otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.