Liga portugalska - 29. kolejka Ligi Vitalis (2. liga): UD Oliveirense - SL Benfica II 1-2 (0-1)

12 kwietnia na Estádio Municipal de Aveiro w Duero odbył się mecz 29. kolejki portugalskiej Ligi Vitalis (2. liga) pomiędzy drużynami Oliveirense i Benfiki II. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Benfiki II 2-1. Na stadionie stawiło się 481 widzów.

29. kolejka Portugalia - Segunda Liga
2019-04-12 21:00 | Stadion: Estádio Municipal de Aveiro | Widzów: 481 | Arbiter: Iancu Vasilica
C. Willock 58'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Benfiki II wygrała aż dziewięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benfiki II w 14. minucie spotkania, gdy Nuno Santos strzelił pierwszego gola.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy w jedenastce Oliveirense doszło do zmiany. Graça wszedł za Ricarda Tavaresa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Benfiki II.

W 52. minucie Marcos został zastąpiony przez Ençę Fatiego.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Benfiki II, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Chris Willock. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Trener Oliveirense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohameda Bouldiniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Oliveira. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę.

Niedługo później Ença Fati wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oliveirense, strzelając gola w 70. minucie spotkania. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Miguela Silvę z Oliveirense, a w 79. minucie Chrisa Willocka z drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Benfiki II doszło do zmiany. Benny wszedł za Davida Tavaresa. Po chwili trener Benfiki II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł José Gomes, a murawę opuścił Chris Willock.

W 87. minucie sędzia pokazał kartkę Mohamedowi Bouldiniemu z drużyny gospodarzy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Benfiki II doszło do zmiany. Bernardo Martins wszedł za Filipa Krovinovicia. Jedenastce Oliveirense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Benfiki II.

Branimir Kalaica
38′ Ricardo Ferreira Tavares
Diogo Alexandre Almeida Mendes
68′ António Manuel da Silva Oliveira
Filip Krovinović90′
Jose Gervasio dos Santos Neto
David José Gomes Oliveira Tavares76′
73′ Miguel Ângelo Gomes da Silva
Nuno Miguel Valente Santos  14′
Agdon Santos Menezes
Ivan Šaponjić
52′ Marcos Soares Elias Junior
Luis Carlos Ventura Pinheiro
38′ João Pedro Salazar da Graça
Simon Alonso Ramírez Cuevas
68′ 87′ Mohamed Bouldini
Bernardo Oliveira Dias76′
Guilherme António de Souza
Bernardo Sousa Pereira Brites Martins90′
52′  70′ Ença Fati
Ze Gomes82′

Piłkarze Oliveirense otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.