Liga portugalska - 28. kolejka Primeiry Liga: Os Belenenses SAD - Sporting Lizbona 1-3 (1-3)

W spotkaniu 28. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 26 czerwca, drużyna CF Belenenses przegrała ze Sportingiem 1-3 (1-3). Starcie odbyło się na Cidade do Futebol w Oeiras.

Jovane Cabral 36',45'

Jedenastka Sportinga bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 pojedynków jedenastka Sportinga wygrała 35 razy i zanotowała pięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy CF Belenenses otworzyli wynik. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Licá. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Nilton Varela.

W 21. minucie kartkę obejrzał André Santos z CF Belenenses.

Drużyna Sportinga otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Coates. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Gonzalo Plata.

W 34. minucie kartką został ukarany Nilton Varela, zawodnik CF Belenenses.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Sportinga przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie Jovane Cabral dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy bramce zanotował Stefan Ristovski.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Hervé Koffi z zespołu CF Belenenses.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w 45. minucie spotkania, gdy Jovane Cabral strzelił z karnego trzeciego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Trener Sportinga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Francisco Geraldes, a murawę opuścił Jovane Cabral. W 61. minucie André Santos zastąpił Nuna Henriquego.

Między 67. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze CF Belenenses: Licá, Zander Cassierra, Show, Tiago Esgaio, na ich miejsce weszli: Dieguinho, Alhassane Keita, Robinho, Diogo Calila. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Eduarda Quaresmy, Matheusa Luiza, Stefana Ristovskiego, Wendla zajęli: Tiago Ilori, Idrissa Doumbia, Rafael Camacho, Rodrigo Battaglia. W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gonzala Platę ze Sportinga, a w 84. minucie Dieguinha z drużyny przeciwnej.

Licá
45′ Hervé Kouakou Koffi
Luís Manuel Arantes Maximiano
34′ Nilton Varela Lopes
Cristian Alexis Borja González
Nuno Miguel Prata Coelho
Sebastian Coates  21′
Rúben Alexandre Rocha Lima
Eduardo Filipe Quaresma Coimbra Simões67′
21′ 61′ André Filipe Bernardes Santos
Stefan Ristovski73′
78′ Manuel Luís da Silva Cafumana
Matheus Luiz Nunes67′
78′ Tiago Alexandre de Sousa Esgaio
Marcus Wendel Valle da Silva87′
Thibang Sindile Theophilus Phete
Gonzalo Jordy Plata Jiménez80′
68′ Zander Mateo Cassierra Cabezas
Andraż Szporar
Marco André da Silva Lopes Matias
Jovane Eduardo Borges Cabral  36′, 45′ (k.) 46′
 9′ 68′ Luís Carlos Pereira Carneiro
Luis Neto
78′ Diogo dos Santos Cabral
Rodrigo Andrés Battaglia87′
61′ Nuno Henrique Pina Nunes
Idrissa Doumbia67′
68′ Alhassane Keita
Francisco Oliveira Geraldes46′
78′ Ricardo Alexandre Ribeiro Vieira
Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
68′ 84′ Diego Francisco Rocha
Joelson Augusto Mendes Mango Fernandes
Edi Maurício Sanches Semedo
Rafael Euclides Soares Camacho73′

Jedenastka CF Belenenses zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom CF Belenenses, natomiast piłkarzom Sportinga przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.