Liga portugalska - 28. kolejka Primeiry Liga: CD Tondela - FC Paços de Ferreira 1-3 (0-2)

24 czerwca na Estádio João Cardoso odbył się pojedynek 28. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami CD Tondela i FC Paços. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Paços 3-1.

Yohan Tavares 68' (samob.)

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań zespół FC Paços wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Paços w 10. minucie spotkania, gdy Douglas Tanque zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Hélder Ferreira.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FC Paços, strzelając kolejnego gola. W 45. minucie Douglas Tanque po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Pedrinho.

Trener FC Paços wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Zé Uiltona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Hélder Ferreira. Drugą połowę drużyna CD Tondela rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marka Petkovicia wszedł Ricardo Valente.

W 63. minucie kartkę obejrzał Douglas Tanque z FC Paços. W tej samej minucie w jedenastce FC Paços doszło do zmiany. Denílson wszedł za Douglasa Tanque'a. Chwilę później trener CD Tondela postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Jonathan Rubio, a murawę opuścił Richard Rodrigues.

W tej samej minucie Pité został zmieniony przez Rúbena Fonsecę.

W 68. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik CD Tondela Yohan Tavares. Między 71. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 71. minucie Joao Amaral został zmieniony przez Vasca Rochę, co miało wzmocnić zespół FC Paços. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ronana na Antónia Xaviera oraz Yohana Tavaresa na Ricarda Alvesa. W 88. minucie bramkę pocieszenia zdobył z rzutu karnego João Pedro. W 89. minucie boisko opuścili piłkarze FC Paços: Bruno Araújo, Marco Baixinho, a na ich miejsce weszli Jorge Silva, Pedrinho.

W 90. minucie kartki dostał Jonathan Rubio, Pepelu z CD Tondela oraz Denílson z jedenastki gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Jóbson de Brito Gonzaga
46′ Marko Petković
Marcelo dos Santos Ferreira71′
Philipe Sampaio Azevedo
Jorge Fernando dos Santos Silva87′ 89′
68′ (samob.) 76′ Yohan Tavares
Oleg Reabciuk
 88′ (k.) 82′ João Pedro Almeida Machado
Joao Amaral71′
64′ Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo
Stephen Antunes Eustáquio
90′ José Luis García Vayá
Pedro Filipe Barbosa Moreira89′
64′ Richard Alexandre Birkheun Rodrigues
Luíz Carlos Martins Moreira
76′ Ronan David Jerônimo
Douglas Willian da Silva Souza  10′, 45′ 63′ 63′
Jhon Eduard Murillo Romaña
Hélder José Castro Ferreira46′
Babacar Niasse Mbaye
Marco Aurélio Ribeiro Sousa
76′ Ricardo Miguel Martins Alves
Bruno Martins Teles
64′ 90′ Jonathan Josué Rubio Toro
Vasco André Moreira da Rocha71′
46′ Ricardo Jorge Oliveira Valente
Welthon Fiel Sampaio
76′ António Manuel Pereira Xavier
Denílson Pereira Júnior63′ 90′
64′ Rúben Miguel Valente Fonseca
José Uilton Silva de Jesus46′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FC Paços przyznał cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.