Liga portugalska - 27. kolejka Primeiry Liga: FC Famalicão - Sporting Braga 0-0

W spotkaniu 27. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 19 czerwca, drużyna Famalicao zremisowała ze Sportingiem Braga 0-0. Pojedynek odbył się na Estádio Municipal 22 de Junho w Vili Novach de Famalicão.

27. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-06-19 22:15 | Stadion: Estádio Municipal 22 de Junho | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
FC Famalicão
Sporting Braga
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie Rúben Lameiras został zmieniony przez Waltersona. Chwilę później trener Famalicao postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Gugę. Na boisko wszedł Gustavo Assunção, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 70. minucie w drużynie Sportinga Braga doszło do zmiany. João Palhinha wszedł za André Hortę. Trener Sportinga Braga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Wilsona Eduarda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Galeno. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Famalicao i jedną drużynie przeciwnej.

W doliczonej drugiej minucie meczu czerwoną kartkę obejrzał Patrick William, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Lameiras
80′ Vanailson Luciano de Souza Alves
Matheus Lima Magalhães
81′ Alejandro Centelles Plaza
David Mota Mota Veiga Teixeira Carmo
Riccieli Eduardo da Silva Júnior
Nuno Miguel Ribeiro Cruz Jerónimo Sequeira
80′ Ivo Daniel Ferreira Mendonça Pinto
Ricardo Sousa Esgaio
Roderick Jefferson Goncalves Miranda
Bruno Viana Willemen da Silva
Patricio Nehuén Pérez
André Filipe Luz Horta70′
63′ Gonçalo Rosa Gonçalves Pereira Rodrigues
Fransérgio Rodrigues Barbosa
Uroš Račić
João Paulo Dias Fernandes
Diogo António Cupido Gonçalves
Wenderson Galeno70′
87′ Antonio Martínez López
Ricardo Jorge Luz Horta90′
62′ Rúben Barcelos de Sousa Lameiras
Francisco António Machado Mota Castro Trincão87′
Rafael Garcia Tonioli Defendi
Carvalho Eduardo
Ibrahim Cissé
Raúl Michel Melo da Silva
81′ Racine Coly
Pires Rolando
80′ 83′ 90′ Patrick William Sá de Oliveira
Pedro Miguel Santos Amador
63′ Gustavo Enrique Giordano Amaro Assunção da Silva
Diogo Viana
Lawrence Ofori
João Pedro Barradas Novais
João Roberto Rota Neto
João Maria Lobo Alves Palhinha Gonçalves70′
87′ Anderson Oliveira Silva
Rui Pedro da Rocha Fonte87′
62′ Walterson Silva
Wilson Bruno Naval da Costa Eduardo70′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Sportinga Braga przyznał jedną żółtą.

Drużyna Famalicao w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.