Liga portugalska - 27. kolejka Primeiry Liga: Boavista FC - Vitória Setúbal FC 3-1 (2-0)

W meczu 27. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 18 czerwca, drużyna Boavisty wygrała z Setúbal FC 3-1 (2-0). Starcie odbyło się na Estádio do Bessa Século XXI w Porto.

27. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-06-18 20:00 | Stadion: Estádio do Bessa Século XXI | Arbiter: António Nobre
Carlinhos 64'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań zespół Boavisty wygrał 16 razy i zanotował siedem porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Boavisty nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Alberto Bueno. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomógł Fernando Cardozo.

Między 24. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Boavisty i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Boavisty, zdobywając kolejną bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Gustavo. Asystę zanotował Marlon Xavier.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Braian Mansilla, zawodnik Setúbal FC.

Bramkarz Boavisty wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 64. minucie gola kontaktowego strzelił Carlinhos. Asystę przy bramce zaliczył Braian Mansilla.

W 71. minucie Leandro Vilela zastąpił André Sousę. Trener Setúbal FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Ébera Bessę i na pole gry wprowadził napastnika Mirka Antonucciego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Setúbal FC doszło do zmiany. Tòfol Montiel wszedł za Braiana Mansillę.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Yaw Ackah z drużyny gospodarzy. Była to 77. minuta starcia. Trener Boavisty wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Heriberta Tavaresa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Marlon Xavier. Posunięcie trenera było słuszne. Heriberta Tavaresa zdobył kolejną bramkę w 90. minucie spotkania. Między 79. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Boavisty: Fernando Cardozo, Yaw Ackah, Alberto Bueno, Cassiano, na ich miejsce weszli: Idrissa Mandiang, Nwankwo Obiora, Mateus, Yusupha Njie. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Silvia, Héldera Guedesa zajęli: Zequinha, Khalid Hachadi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Boavisty w 90. minucie spotkania, gdy Heriberto Tavares strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Yusuphy Njie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Artur Jorge Marques Amorim
30′ Fabiano Leismann
Jubal Rocha Mendes Júnior
79′ Marlon Rodrigues Xavier
Manuel Silvio88′
77′ 84′ Yaw Ackah
Carlos Vinícius Santos de Jesus  64′
Rui Filipe Caetano Moura
Éber Henrique Ferreira de Bessa43′ 71′
Miguel Ricardo Costa
José Vítor Moreira Semedo
42′ 79′ Fernando David Cardozo Paniagua
Leandro Vilela Sales Teixeira71′
24′ 88′ Cassiano Dias Moreira
Hildeberto José Morgado Pereira
 45′ Gustavo Affonso Sauerbeck
Hélder Tiago Pinto Moura Guedes88′
 5′ 87′ Alberto Bueno Calvo
Braian Ezequiel Mansilla45′ 71′
Rafael Wihby Bracali
Lucas Paes Souza
Lucas de Lima Tagliapietra
Bruno Batista Pereira Pires
79′ Idrissa Mandiang
André Martins de Sousa71′
84′ Nwankwo Emeka Obiora
Nuno Miguel Sousa Pinto
Miguel Silva Reisinho
Leandro Cordeiro de Lima Silva Leandrinho
79′  90′ Heriberto Moreno Borges Tavares
Cristóbal Montiel Rodríguez71′
87′ Mateus Galiano da Costa
Mirko Antonucci71′
88′ Yusupha Njie
José Egas dos Santos Branco88′
Nikola Stojiljković
Khalid Hachadi88′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Boavisty, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.