Liga portugalska - 26. kolejka Primeiry Liga: Sporting Lizbona - FC Paços de Ferreira 1-0 (0-0)

12 czerwca na Estádio José Alvalade w Lizbonie odbył się mecz 26. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Sportinga i FC Paços. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sportinga 1-0.

Jovane Cabral 64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Jedenastka Sportinga wygrała aż 24 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko osiem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 45. minucie Luciano Vietto został zastąpiony przez Gonzala Platę.

Drugą połowę jedenastka FC Paços rozpoczęła w zmienionym składzie, za Murila wszedł Hélder Ferreira. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matheusa Luiza ze Sportinga, a w 62. minucie Mohameda Diaby'ego z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Jovane Cabral dla zespołu Sportinga. Bramka padła w tej samej minucie. Chwilę później trener FC Paços postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Vasca Rochę. Na boisko wszedł Luíz Carlos, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Mohamed Diaby został zmieniony przez Stephena Antunesa, co miało wzmocnić drużynę FC Paços. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcosa Acunę na Nuna Mendesa. Po chwili trener Sportinga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Eduardo Henrique, a murawę opuścił Matheus Luiz. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartki Eduardowi Henriquemu ze Sportinga i Luízowi Carlosowi z zespołu gości.

W 83. minucie w drużynie Sportinga doszło do zmiany. Francisco Geraldes wszedł za Wendla.

Jorge Fernando dos Santos Silva
72′ Marcos Acuna
Oleg Reabciuk
57′ 73′ Matheus Luiz Nunes
Joao Pedro Reis Amaral
83′ Marcus Wendel Valle da Silva
Pedro Filipe Barbosa Moreira
 64′ Jovane Eduardo Borges Cabral
Mohamed Lamine Diaby62′ 65′
45′ Luciano Darío Vietto
Marco João Costa Baixinho
72′ Nuno Alexandre Tavares Mendes
Stephen Antunes Eustáquio65′
Mattheus Andrade Gama de Oliveira
Luíz Carlos Martins Moreira65′ 75′
73′ 75′ Eduardo Henrique da Silva
Hélder José Castro Ferreira46′
83′ Francisco Oliveira Geraldes
Adriano Duarte Castanheira
Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
Welthon Fiel Sampaio
45′ Gonzalo Jordy Plata Jiménez
José Uilton Silva de Jesus

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka Sportinga wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.