Liga portugalska - 26. kolejka Primeiry Liga: FC Porto - CS Marítimo Funchal 1-0 (1-0)

W spotkaniu 26. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, które rozegrane zostało 10 czerwca, zespół Porto wygrał z CS Marítimo 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estádio Do Dragão.

Jesus Corona 6'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Jesus Corona dla zespołu Porto. Bramka padła w tej samej minucie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CS Marítimo: Diego Morenowi w 19. i Bebetowi w 36. minucie. W tej samej minucie Rúben Ferreira został zmieniony przez Brunona Xadasa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Porto.

Na drugą połowę zespół CS Marítimo wyszedł w zmienionym składzie, za Diego Morena wszedł Josip Vuković. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Porto: Wilsonowi Manafie w 57. i Aleksowi Tellesowi w 61. minucie.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie CS Marítimo doszło do zmiany. Getterson wszedł za Dejana Kerkeza. W 72. minucie w zespole Porto doszło do zmiany. Fábio Vieira wszedł za Moussę Maregę. Chwilę później trener CS Marítimo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Edgar Costa, a murawę opuścił Daizen Maeda.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Porto doszło do zmiany. Andrés Uribe wszedł za Zé Luísa. Kibice Porto nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tiquinha Soaresa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Luis Díaz. W tej samej minucie w zespole CS Marítimo doszło do zmiany. Milson wszedł za Francka-Yvesa Bambocka.

W 79. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Milsonowi, piłkarzowi gości. Alex Telles z Porto na pięć minut przed zakończeniem starcia dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 61. minucie. W 89. minucie w drużynie Porto doszło do zmiany. Diogo Leite wszedł za Sergia Oliveirę.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Andrés Uribe z zespołu gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Charles Marcelo da Silva
57′ Wilson Migueis Manafá Jancó
Eulânio Ângelo Chipela Gomes
Chancel Mbemba Mangulu
Zainadine Abdula Chavango Júnior
. Pepe
Rúben Rafael de Sousa Ferreira36′
61′ 85′ Alex Nicolao Telles
Renê Ferreira dos Santos
Luis Helio Pereira Danilo
Dejan Kerkez62′
89′ Sergio Oliveira
Roberto de Jesus Machado36′
72′ Moussa Marega
Franck-Yves Bambock77′
77′ José Luís Mendes Andrade
Diego Fernando Moreno Quintero19′ 46′
 6′ Jesus Corona
Diederrick Joel Tagueu Tadjo
77′ Luis Fernando Díaz Marulanda
Daizen Maeda76′
Diogo Meireles Costa
Amir Abedzadeh
89′ Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
Fábio Diogo Agrela Ferreira
72′ Fábio Daniel Ferreira Vieira
Felício Mendes João Milson77′ 79′
Vítor Machado Ferreira
Pedro Henrique Rocha Pelágio
77′ 90′ Andrés Mateus Uribe Villa
Bruno Alexandre Vieira Almeida36′
Vincent Aboubakar
Josip Vuković46′
77′ Francisco das Chagas Soares dos Santos
Getterson Alves dos Santos62′
João Mário Neto Lopes
José Edgar Andrade da Costa76′
Fábio Daniel Soares Silva
Jefferson Pessanha Agostinho

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom CS Marítimo pokazał trzy żółte.

Drużyna Porto w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości wymienił pięciu zawodników.