Liga portugalska - 26. kolejka Primeiry Liga: CD Tondela - CD Aves 2-0 (1-0)

11 czerwca na Estádio João Cardoso odbył się mecz 26. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami CD Tondela i Aves. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CD Tondela 2-0.

Ronan 11',57'

Zespół Aves przed meczem zajmował 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć zespół CD Tondela wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CD Tondela w 11. minucie spotkania, gdy Ronan zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Ricardo Valente.

Między 17. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CD Tondela i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CD Tondela.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Ricardo Mangas z Aves i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 36. minucie. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Antóniowi Xavierowi z drużyny gospodarzy. Była to 48. minuta pojedynku.

W 50. minucie za José Varelę wszedł Afonso Figueiredo.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna CD Tondela, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie Ronan po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Asystę zanotował Richard Rodrigues.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole CD Tondela doszło do zmiany. João Jaquité wszedł za Pepelu. W tej samej minucie trener CD Tondela postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jonathan Rubio, a murawę opuścił Richard Rodrigues. Między 65. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Aves: Aaron Tshibola, Rúben Macedo, Rúben Oliveira, Mato Miloš, na ich miejsce weszli: Zidane Banjaqui, Mehrdad Mohammadi, Pedro Soares, Arthur Yamga. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ronana, Antónia Xaviera, Philipe Sampaia zajęli: Rúben Fonseca, Jhon Murillo, Ricardo Alves.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Ricardo Luís Chaby Mangas36′ 46′
90′ Philipe Sampaio Azevedo
Oumar Diakhité
Yohan Tavares
Mato Miloš82′
17′ João Pedro Almeida Machado
Cláudio Falcão Santos
32′ 62′ José Luis García Vayá
Rúben Alexandre Gomes Oliveira81′
62′ Richard Alexandre Birkheun Rodrigues
Aaron Tshibola65′
 11′, 57′ 71′ Ronan David Jerônimo
Rúben Daniel Fonseca Macedo66′
Ricardo Jorge Oliveira Valente
Marius Mouandilmadji
48′ 71′ António Manuel Pereira Xavier
José Carlos Moreira Varela50′
Babacar Niasse Mbaye
Raphael Aflalo Lopes Martins
90′ Ricardo Miguel Martins Alves
Bruno Miguel Araújo Morais
Tiago Melo Almeida
Afonso Mendes Ribeiro de Figueiredo50′
Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo
Zidane Agustini Banjaqui65′
62′ João Lamine Jaquité
Bruno Miguel Ponces Lourenço
62′ Jonathan Josué Rubio Toro
Valdomiro Tualungo Paulo Lameiras
71′ Jhon Eduard Murillo Romaña
Pedro Augusto Ferreira Soares81′
Tomislav Štrkalj
Mehrdad Mohammadi Kashmarzi66′
71′ Rúben Miguel Valente Fonseca
Arthur Kevin Yamga Tientcheu82′

Piłkarze Aves otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.