Liga portugalska - 25. kolejka Primeiry Liga: Vitoria Guimaraes SC - Sporting Lizbona 2-2 (1-1)

W pojedynku 25. kolejki portugalskiej Primeiry Liga, który rozegrany został 4 czerwca, drużyna Vitorii zremisowała ze Sportingiem 2-2 (1-1). Mecz odbył się na Estádio Dom Afonso Henriques w Guimarães.

25. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-06-04 22:15 | Stadion: Estádio Dom Afonso Henriques | Arbiter: C. Taborda Xistra
A. Šporar 18',51'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 51 razy. Drużyna Sportinga wygrała aż 32 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga w 18. minucie spotkania, gdy Andraż Szporar strzelił pierwszego gola.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Vitoria: Valeriemu Bondarence w 22. i Josephowi Amoahowi w 23. minucie.

Drużyna gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 32. minucie João Teixeira wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Joseph Amoah.

Od 34. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sportinga i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Andraż Szporar ze Sportinga. Przy strzeleniu gola pomagał Jovane Cabral.

W 66. minucie w drużynie Sportinga doszło do zmiany. Idrissa Doumbia wszedł za Matheusa Luiza.

Zespół Sportinga niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 17 minut, drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Marcus Edwards. W 69. minucie Léo Bonatini zastąpił Brunona Duartego.

Chwilę później trener Sportinga postanowił wzmocnić linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Luciana Vietta. Na boisko wszedł Gonzalo Plata, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Joseph Amoah osłabiając zespół Vitorii. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 23. minucie. W 79. minucie w zespole Vitorii doszło do zmiany. Lucas Evangelista wszedł za João Teixeirę.

Niedługo później trener Vitorii postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika Davidsona wszedł Easah Suliman, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Luís Manuel Arantes Maximiano
22′ Valerii Bondarenko
Marcos Acuna
23′ 76′ Joseph Amoah
Rodrigo Andrés Battaglia34′
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
Matheus Luiz Nunes40′ 66′
 32′ 45′ 79′ João Carlos Vilaça Teixeira
Jovane Eduardo Borges Cabral
 68′ Marcus Edwards
Andraż Szporar  18′, 51′
69′ Leonardo Bonatini Lohner Maia
Luciano Darío Vietto73′
90′ Davidson da Luz Pereira
Rafael Euclides Soares Camacho
João Miguel Macedo Silva
Renan Ribeiro
90′ Easah Zaheer Suliman
Cristian Alexis Borja González
79′ Lucas Evangelista Santana de Oliveira
Luis Neto
Denis-Will Poha
Mattheus Andrade Gama de Oliveira
Diogo Filipe Costa Rocha
Idrissa Doumbia66′
69′ Bruno Duarte da Silva
Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
Ola John
Gonzalo Jordy Plata Jiménez73′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Vitorii, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Drużyna Vitorii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.