Liga portugalska - 25. kolejka Primeiry Liga: SL Benfica Lizbona - CD Tondela 0-0

4 czerwca na Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) w Lizbonie odbył się mecz 25. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Benfiki Lizbona i CD Tondela. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

25. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-06-04 20:15 | Stadion: Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz) | Arbiter: Manuel Mota
SL Benfica Lizbona
CD Tondela
0
0

Zespół Benfiki Lizbona bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Benfiki Lizbona wygrał aż osiem razy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Benfiki Lizbona zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny CD Tondela była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice CD Tondela nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jonathana Rubia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Rúben Fonseca. Trener Benfiki Lizbona postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Dyego Sousa, a murawę opuścił Julian Weigl.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Adelowi Taarabtowi z zespołu gospodarzy. Była to 64. minuta starcia. W 71. minucie Valente zastąpił Antónia Xaviera. W 74. minucie Carlos Vinícius został zmieniony przez Harisa Seferovicia, a za Pizziego wszedł na boisko Jota, co miało wzmocnić drużynę Benfiki Lizbona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipe Ferreirę na Pitégo.

João Pedro Almeida Machado
83′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
José Luis García Vayá
Silva Rafa
Richard Alexandre Birkheun Rodrigues
64′ Adel Taarabt
Ricardo Jorge Oliveira Valente71′
59′ Julian Weigl
Rúben Miguel Valente Fonseca57′
74′ Carlos Vinícius Alves Morais
Luís Pedro de Freitas Pinto Trabulo78′
59′ Dyego Wilverson Ferreira Sousa
João Lamine Jaquité
83′ João Pedro Neves Filipe
Jonathan Josué Rubio Toro57′
74′ Haris Seferović
António Manuel Pereira Xavier71′

Jedenastka Benfiki Lizbona zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki. Wyjątkowa nieporadność napastników CD Tondela była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy CD Tondela żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.